Abone Ol

Putin'den Kadın Gazeteciye Tepki Çeken Yanıt: Güzel ama Anlamıyor

Rusya lideri Putin, soru soran kadın gazeteciye sinirlenerek, "Güzel bir kadın, güzel. Anlaşılması çok zor bir şey mi söyledim?" tepkisinde bulundu.

Putin'den Kadın Gazeteciye Tepki Çeken Yanıt: Güzel ama Anlamıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Enerji Haftası Forumu'nun genel oturumunda, oturumu yöneten CNBC sunucusu Hadley Gamble'a ilginç bir tepki gösterdi.

SÖYLEDİKLERİNİ DİNLEMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Abd'li gazeteci Putin'e Rusya'nın Avrupa'ya gaz arzı hakkında sorular sordu. Buna karşılık Putin de gazetecinin sorusunu yanıtladı, ancak ABD'li gazeteci soruyu tekrarlayınca Putin, Gamble'ın görünüşte söylediklerini dinlemediğine dikkat çekti.

"CEVABI TEKRAR EDECEĞİM, KİMSE DİNLEMEK İSTEMİYOR"

Gamble'la şakalaşan Putin, "Önümde ne dediğimi duymamış gibi soruyu tekrarlayan güzel bir kadın var. Cevabı tekrar edeceğim. Kimse dinlemek istemiyor. Tek istedikleri Rusya'ya ithamlarda bulunmak" ifadelerini kullandı. Gamble ile bu tepki karşısında gülümsemekle yetindi.

MOSKOVA'NIN ENERJİYİ SİLAH GİBİ KULLANDIĞI İDDİALARINI REDDETTİ

Putin, Rusya'nın Avrupa ile gaz sözleşmeleri yapmaya kararlı olduğunu ve Avrupa'ya doğalgaz tedarikini artırmak için çalıştığını vurguladı. Moskova'nın bu tür açıklamaların siyasi amaçlı olduğunu düşünerek enerjiyi bir silah olarak kullandığı iddialarını reddetti.