Abone Ol

Prof. Esin Şenol'u Ölümle Tehdit Eden Zanlı Serbest Bırakıldı: İşini Tamamlasın Diye...

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehtit eden zanlı Eskişehir de gözaltına alındı. Şenol hakkında koruma kararı verildi. Şenol'un evinin kapısına dana dili bırakan zanlı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Prof. Esin Şenol'u Ölümle Tehdit Eden Zanlı Serbest Bırakıldı: İşini Tamamlasın Diye...

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Esin Davutoğlu Şenol, ölüm tehdidi aldığını açıkladı. Şenol bir süredir aşı karşıtlarının hedefinde olduğunu da belirtti.

Şenol, hakkında adım adım planlanan ve sosyal medya üzerinden paylaşılan bir cinayet girişimi olduğunu söyleyerek ofisinin bulunduğu katın merdivenlerine iki adet dana dili bırakıldığını belirtti.

Şenol, bina ve otopark kameraları kayıtlarının incelendiğini, söz konusu kişinin kullandığı sosyal medya hesabının saptandığını duyurdu.

Uzun zamandır aşı karşıtlarından tehdit aldığını söyleyen Şenol hakkında koruma kararı verildi.

Şenol'u tehdit eden zanlı Eskişehir de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlı ifadesinin alınmasıyla serbest bırakıldı.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ölümle tehdit ettiği ileri sürülen şüpheli serbest bırakıldıktan sonra paylaştı: Durmak yok yola devam

Sosyal medyada şüpheli mesajları bulunan ve Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen M.Y’nin serbest bırakıldığı öğrenildi. Hakkında inceleme başlatılan ve Eskişehir Adliyesi’nde ifade veren M.Y.’nin sosyal medya paylaşımında, “Hakkımda çıkan ‘gözaltına alındı, her yerde aranıyor' haberleri asılsızdır. Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık ve kaldığımız yerden daha güçlü bir şekilde durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.

Gelişmelerin ardından Esin Davutoğlu Şenol, “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Şenol, sosyal medya hesabından kendini Op.Dr.Mustafa Yücel olarak tanıtan ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı.