Abone Ol

Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Enflasyona Dayalı Tahvil İhracı Korkunç Bir Fikir!

Yüksek enflasyon ve buna bağlı dolarizasyonun önlenmesi için Hazine'nin enflasyona dayalı tahvil ihracı çıkarılacağı beklentisi oluşmuştu. Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Prof. Dr. Özgür Demirtaş, enflasyona dayalı tahvil çıkarılmasının korkunç bir fikir olduğunu söyledi.

Demirtaş: Enflasyona Dayalı Tahvil İhracı Korkunç Bir Fikir!

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, enflasyona dayalı tahvil çıkarılmasının "korkunç yanlış" bir fikir olduğunu savunarak ekonomi yönetimine "100-200 yıl önce temeli atılmış Ekonomi bilimini ters yüz etmeyin" diye seslendi.

Demirtaş paylaşımında "Enflasyona dayalı tahvil fikri KORKUNÇ yanlış bir fikir. TÜİK’in rakamlarına güven daha da azalır. İnsanlar birikimlerini bankalara ve şirketlere koymak yerine bu tahvile koyarlarsa off off Allah aşkına 100-200 yıl önce temeli atılmış Ekonomi bilimini ters yüz etmeyin" ifadelerini kullandı.

Yüksek enflasyon ve buna bağlı dolarizasyonun önlenmesi için Hazine'nin enflasyona dayalı tahvil ihracı çıkarılacağı beklentisi oluşmuş, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise verdiği bir demeçte söz konusu finansal aracın hazırlıklarının tamamlandığını duyurmuştu.