Abone Ol

Prof. Dr. Alpay Azap, Esin Şenol'a Sosyal Medyadan Destek Verdi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan ilk istifa eden isim olarak da bilinen Prof. Dr. Alpay Azap, sosyal medya hesabından isyan etti.

Prof. Dr. Alpay Azap, Esin Şenol'a Sosyal Medyadan Destek Verdi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan ilk istifa eden isim olarak da bilinen Prof. Dr. Alpay Azap, sosyal medya hesabından "Artık yeter. KLİMİK Derneği çatısı altında omuz omuza çalıştığımız, bütün enerjisini insanların sağlığı için harcayan, iyi hekim, iyi insan, değerli Hocam Esin Davutoğlu Şenol hiçbir saldırıdan (kıyafetini konu edenler dahil) yılmayacak kadar cesur ve kararlıdır" dedi.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’a destek veren bir paylaşım yaptı. Derneğin paylaşımında, “Sadece bilimi referans alarak, topluma karşı sorumluluk duygusuyla mesleğini en iyi şekilde yapan, derneğimiz bağışıklama çalışma grubu kurucusu ve başkanı değerli arkadaşımıza yapılan çirkin saldırıları kabul edilemez buluyor ve esefle kınıyoruz” denilerek, ‘#EsinŞenolYalnızDeğildir’ etiketi kullanıldı.

Prof. Dr. Alpay Azap, Esin Şenol'a Sosyal Medyadan Destek Verdi - Resim: 1

Klimik Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap da derneğin söz konusu paylaşımını alıntılayarak, “Artık yeter. KLİMİK Derneği çatısı altında omuz omuza çalıştığımız, bütün enerjisini insanların sağlığı için harcayan, iyi hekim, iyi insan, değerli Hocam Esin Davutoğlu Şenol hiçbir saldırıdan (kıyafetini konu edenler dahil) yılmayacak kadar cesur ve kararlıdır” ifadelerini kullandı. Alpay Azap da paylaşımında ‘#EsinŞenolYalnızDeğildir’ etiketini kullandı.

Prof. Dr. Alpay Azap, Esin Şenol'a Sosyal Medyadan Destek Verdi - Resim: 2

Esin Davutoğlu, 12 Eylül tarihli paylaşımında kendisine saldırıda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı. Prof. Şenol'un paylaşımının ardından sosyal medyada destek mesajları yağdı.