Abone Ol

Prens Harry ve Meghan Markle Bebeklerine Neden Lili Diana Adını Verdi?

Prens Harry ve Meghan Markle'ın yeni doğan bebeklerine verdiği isimle yıpranan bağları güçlendirmek istediği anlaşılıyor.

Prens Harry ve Meghan Markle Bebeklerine Neden Lili Diana Adını Verdi?

Çift, Kraliyet ailesiyle yaşadıkları sıkıntılara dair son derece açık sözlü davranarak pek çok bilinmeyen detayı gözler önüne sermişti. Sussex Dükü ve Düşesi'nin ABD'li televizyon sunucusu Oprah Winfrey'e verdiği bomba etkisi yaratan röportaj bunun en büyük örneğiydi.

Ancak her şeye rağmen Page Six'in aktardığına göre çiftin, bebeklerinin 4 Haziran'da doğumunun ardından yaptığı ilk şey Kraliyet ailesini arayarak mutluluklarını paylaşmak oldu.

Bununla birlikte çiftin kızlarına verdiği Lilibet Diana ismi Kraliçe II. Elizabeth'e büyük bir saygı duyduklarına işaret ediyor. Lilibet, Kraliçe'nin çocukluk lakabıydı. Diana ismiyse Prens Harry'nin annesi Prenses Diana'dan geliyor. Sussex Dükü, Kraliyet'ten ayrıldıktan sonra annesinin yaşadığı trajedilere sık sık değinerek gündeme gelmişti.

The Guardian'ın bildirdiğine göreyse Lilibet Diana'nın abisi Archie'nin ismi cesur anlamına gelen Archibald'ın kısaltılmış hali. Archie'nin ikinci ismi Harrison ise "Harry'nin oğlu" anlamına geliyor.


Meghan Markle ve Prens Harry ikinci çocuklarını beklediklerini bu fotoğrafla duyurmuştu (Missan Harriman)

Kraliyet ailesi doğumu nasıl karşıladı?

Bebeğin doğumunun ardından Kraliçe Elizabeth, Prens Charles, Cornwall Düşesi Camilla Parker Bowles, Prens William ve Kate Middleton adına açıklama yapan Buckingham Sarayı sözcüsü ailenin mutluluk duyduğunu söyledi.


Congratulations to The Duke and Duchess of Sussex on the birth of Lilibet Diana! The Queen, The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall and The Duke and Duchess of Cambridge are delighted with the news.

Lilibet is Her Majesty’s 11th great-grandchild. pic.twitter.com/dGVeRpd3pK

— The Royal Family (@RoyalFamily) June 6, 2021


We are all delighted by the happy news of the arrival of baby Lili.

Congratulations to Harry, Meghan and Archie.

— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) June 6, 2021

Bu açıklamanın yanı sıra Cambridge Dükü ve Düşesi Prens William ve Kate Middleton, Twitter'da yaptıkları paylaşımda, "Lili bebeğin doğumuna dair mutlu haberler hepimizi çok mutlu etti. Harry, Meghan ve Archie'yi tebrik ederiz" ifadelerini kullandı.

Independent Türkçe, Page Six, The Guardian