Abone Ol

Portakal'dan Erdoğan'ın Uçağındaki Gazetecilere: İsteneni Sordular

Gazeteci Fatih Portakal, Erdoğan'ın uçağındaki gazetecileri eleştiren bir video yayımladı. Portakal "CHP zaten bu ülkeye verdiği zararın faturasını ödeyememişti" sorusuna dikkat çekti.

Portakal'dan Erdoğan'ın Uçağındaki Gazetecilere: İsteneni Sordular

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ziyareti sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kongo'dan Senegal'e seyahat ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan ve "CHP zaten bu ülkeye verdiği zararın faturasını ödeyememişti" şeklinde yorum içeren soru dikkat çekti. Sorulan soru ve gazetecinin kim olduğu merak konusu olurken, sosyal medyada gündem oldu.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Portakal, “Yine o uçaktaydılar. Yine akıllarındakini değil, duyurulmak isteneni sordular. Gözlerine bakın, görevi yerine getirmenin kanımca mutluluğunu yaşıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

Portakal'dan Erdoğan'ın Uçağındaki Gazetecilere: İsteneni Sordular - Resim: 1

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nden Senegal’e geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sorulan bir soru sosyal medya da gündem oldu.

İşte o soru:

“İki hafta önce Kılıçdaroğlu elektrik faturasını ödemeyeceğini söyledi. CHP zihniyeti zaten bu ülkeye verdiği zararın faturasını ödememişti.
Fatura ödememe alışkanlığı buradan mı geliyor? Böyle bir muhalefetten elektrik alabiliyor musunuz?”

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yanıtı şöyle:

"Müslüm Baba gibi, tam damardan bir soru oldu. Zaten Cumhuriyet Halk Partisi, tarih boyunca hep bu millete fatura ödetti, hala ödetmeye devam ediyor. Ama şunu bilmesi lazım ki, artık o dönemler geride kaldı. Şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarda. Sen elektrik faturasını ödememe yoluna mı gidiyorsun? Atılacak adım bellidir. Bir daha sen bu millete bedel ödetemezsin. O tarih oldu. Ondan sonra sokaklara çık bağır. Ankara’dan İstanbul’a da bir daha kolay kolay yürüyemezsin. Bir de bu işin bu yönü var."