MedyaFaresi MedyaFaresi

Polis O Ses Türkiye şampiyonu Dodan Özer'in mikrofonunu elinden aldı: Kürtçe söylemek yasak!

O Ses Türkiye yarışması şampiyonu Dodan Özer, Batman’da bir cafede, “Ey Dilbere” şarkısını söylerken polis tarafından engellendi.

Eklenme: 29 Eylül 2019 08:12 - Güncelleme: 29 Eylül 2019 11:26

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Dodan’ın elinden mikrofonu alan polis, “O Ses Türkiye yarışmasında yasak olduğu gibi Batman’da da yasak Kürtçe söylemek” dedi.

Mikrofonu elinden alan polise tepki gösteren Dodan, şunları söyledi:

“Siz bir vatandaşsınız ben de bir vatandaşım. Sizin yasal haklarınız olduğu kadar benim ki de var: doğru mu. Siz burda görev alabiliyor olabilirsiniz, bende İstanbul’dan buraya konser için geldim. Sizin benim elimden mikrofonu çekmeye hakkınız yok. Ben 42 yaşında bir adamım. Senden daha büyük bir adam olarak söylüyorum. Sen benden çok gençsin.”

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, polisin Kürtçe türkü söylenmesine engel olmasına “Ey Dilbere'yi türküsünü Batman'da söylerken, O ses Türkiye birincisi Dodan'ın elinden mikrofon bir polis amiri tarafından alındıysa, bana düşen görevde bu hak ihlalini protesto etmek için Meclis'te bu türküyü bütün Türkiye’ye dinletmek olacak” sözleriyle tepki gösterdi.