MedyaFaresi MedyaFaresi

Polis Çifte Cinayetin Sırrı için Özel Ekip Kurdu

Avcılar’da otel sahibi Nuri Yıldız’ın otomobilde, eşi Esra Yıldız’ın ise evde öldürülmesi hakkında polis özel ekip kurdu.

Eklenme: 20 Ekim 2021 11:05 - Güncelleme: 20 Ekim 2021 12:01

Avcılar’da otel sahibi Nuri Yıldız’ın otomobilde, eşi Esra Yıldız’ın ise evde öldürülmesiyle ilgili polis iki kişinin peşinde. Adli Tıp ise Nuri Yıldız’ın karısından önce öldürüldüğünü ortaya çıkarttı.
 
Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, 10 Ekim pazar günü saat 03.00 sıralarında, TEM yolu Esenyurt-Haramidere Kavşağı’nda bir otomobilde yangın çıktı. Ön camı ve şoför tarafındaki kapı camı kırılmış otomobilde kan izleri vardı. Kontak anahtarı ise üzerindeydi. 34 KA 976 plakalı otomobilin Nuri Yıldız’a ait olduğu tespit edildi. Polis ekipleri Beyoğlu ve Fatih’te otelleri bulunan Nuri Yıldız’ın Avcılar, Denizköşkler Mahallesi, Sevgi Sokak’taki evine gitti. Kapıyı açan olmadı. Komşular evde bağırtı sesleri geldiğini daha sonra da biri kapüşonlu, biri şapkalı iki kişinin kaçtığını anlattı. Eve çilingir yardımıyla giren polisler Nuri Yıldız’ın eşi Esra Yıldız’ın kanlar içindeki cesedini buldu. Esra Yıldız boğazı kesilerek öldürülmüştü. Kilitli olmayan kapıda herhangi bir zorlama izi de yoktu.

SENARYOYU ÇÖKERTEN CESET

İlk değerlendirmelere göre, Nuri Yıldız’ın eşini öldürdükten sonra kaçtığı ve ortadan kaybolmak için otomobilini ateşe verdiği düşünüldü. Ancak 14 Ekim gecesi Beylikdüzü’ndeki boş bir arazide başından tek kurşunla vurularak öldürülmüş bir erkek cesedi bulundu. Cesedin 10 Ekim’de otomobili yanan Nuri Yıldız’a ait olduğu ortaya çıktı. Polis çifte cinayeti çözmek için özel bir ekip kurdu. Yapılan incelemelerde Nuri Yıldız ile Esra Yıldız’ın 10 Ekim sabahı birlikte işe gittikleri, o gece Esra Yıldız’ın eve taksi ile erken döndüğü ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu’ndan yapılan otopsilerde, ilk önce Nuri Yıldız’ın öldürüldüğü belirlendi. Polis iki kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.