Abone Ol

Polis Aracında Esrarla Yakalanan AKP'li

Polis aracında esrarla yakalanan AKP'li ismi yazan Barış Pehlivan belediye başkanının polis korumalarının görev yerlerinin değiştiğini belirtti.

Polis Aracında Esrarla Yakalanan AKP'li

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, AK Partili bir büyükşehir belediye başkanının özel kalem müdürü olan akrabasının koruma aracında esrar kullanırken yakalandığını yazdı.

Pehlivan’ın aktardığına göre uyuşturucu kullanan kişi serbest bırakılırken, belediye başkanı korumalarının yeri değiştirildi.

Barış Pehlivan’ın bugünkü “Polis aracında esrarla yakalanan AKP’li” başlıklı köşesinin ilgili kısmı özetle şöyle:

"BEN BELEDİYE BAŞKANININ ADAMIYIM"

Çok kısa süre önce farklı illerden belediye başkanları İstanbul’da bir toplantı yapmış. Valiler, kaymakamlar ve hatta bir bakan dahi o toplantıda yer almış. Efendim, AKP’li bir büyükşehir belediye başkanı da o buluşma için kalkmış gelmiş. Yanında özel kalem müdürlüğünde işe aldığı yakın akrabasını da getirmiş. Ah, getirmez olaymış! Zira kendisi içeride toplantıdayken o dışarıda neler neler yapmış...

AKP’li başkanın o sağ kolu oturmuş mu korumaların aracının içine... Başlamış mı esrar sarmaya... Çevrede olan polisler görmüş mü o anları... Haliyle araç hemen ablukaya alınmış. Polislerin koltuğunda esrarla yakalanan kişi “Ben belediye başkanının adamıyım” diye kendisini savunmuş. Öyle olunca, konu hemen AKP’li başkana iletilmiş.

"POLİSLERİN GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLMİŞ"

Sonrası sürpriz değil. AKP’li belediye başkanı esrarla yakalanan akrabasını kurtarmış polisin elinden. Döner dönmez de şehrinin Emniyet müdürünün kapısını çalmış. Telefon telefon üstüne... Skandalın üstü kapatılmış. Olan da belediye başkanının polis korumalarına olmuş, görev yerleri değiştirilmiş. Neymiş, uyuşturucuyla mücadeleymiş!