MedyaFaresi MedyaFaresi

Pislikler diyen Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu, Erdoğan alkışlayınca hesabını kapattı

Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sağlık emekçilerine destek için başlattığı kampanyaya alkışlarla katılanlar için ‘Pislikler demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece eşiyle alkış desteği verince Babaoğlu, sosyal medya hesabını kapattı.

Eklenme: 21 Mart 2020 11:06 - Güncelleme: 21 Mart 2020 16:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milletvekilleri, siyasetçiler ve gazeteciler başta olmak üzere çok sayıda kişi saat 21.00’da koronavirüs salgınında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına alkışlarla destek ve moral iletilmesi çağrısında bulunmuştu.

Türkiye’nin dört bir yanından yurttaşlar bu çağrıya uyarak sağlık çalışanlarını alkışlayarak desteklerini iletti.

Ancak Sabah Gazetesi’nin yazarı Haşmet Babaoğlu, koronavirüs pandemisine karşı zorlu ve uzun çalışma saatleriyle hayatlarını ortaya koyan sağlık emekçilerine alkışlarla destek verilmesi eyleminden rahatsız oldu.

Babaoğlu, sosyal medya hesabından “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum..” ifadelerini kullandı.

Ardından da Sağlık emekçilerine destek verilmesini kabullenemeyen Babaoğlu, “Ben bu saat bilmem kaçta alkış vs. işlerini yutmam, katılmam da… Bu kampanyaların nasıl kötüye kullanıldığını defalarca gördüm… Gerekmedikçe dışarı çıkmayın, sağlık sistemini meşgul etmeyin, sağlıkçılara asıl destek budur” diye devam etti.

Babaoğlu, eylemin çağrıcılığını yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönelik de, “Şimdi ‘alkışlıyoruz’ diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse” dedi.

ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ALKIŞLADI

Bir gün sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan koronavirüs ile mücadelede emek veren tüm sağlık personeline alkışlarla destek verdi. Söz konusu görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşıldı.

İşte Erdoğan’ın bu alkış görüntülerinin paylaşılmasının ardından, Sabah yazarı Haşmet Baboğlu, Twitter hesabını kapattı.

Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sağlık emekçilerine destek için başlattığı kampanyaya alkışlarla katılanlar için ‘Pislikler demişti.