Abone Ol

Pınar Gültekin'in Katil Zanlısından Utanmaz Sözler

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldürüp, cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde dün devam edildi. Katil zanlısı Cemal Metin Avcı konuşunca ortalık karıştı.

Pınar Gültekin'in Katil Zanlısından Utanmaz Sözler

Muğla'da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldürüp, cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde dün devam edildi. Katil zanlısı Cemal Metin Avcı konuşunca ortalık karıştı. Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın, acılı ailenin avukatı Rezan Epözdemir hakkında, "Rezan Bey konuşmayı iyi biliyor diye kendimi savunma hakkımı elimden alamaz. Kendisi sürekli senaryo yazan kendisi” sözlerine yer verince mahkeme salonunda sert atışmalar yaşandı.

KATİL ZANLISINDAN UTANMAZ SÖZLER

Cemal Metin Avcı mahkemede yaptığı savunmada, "Rezan Epözdemir televizyonlara çıkıp beni linç ediyor. Ben cani bir insan değilim. Ben kadın düşmanı değilim. Ben mağdurum. Böyle bir şey olmasını istemedim. Herkesten çok özür diliyorum. Ben de adil olarak yargılanmak istiyorum. Pınar benim sevgilim değildi. Eskorttu" sözleri Pınar Gültekin ailesinin büyük tepkilerine neden oldu.

Duruşmaya 2 kez ara verildi. Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 12 Temmuz'a erteledi.

"ÇOK GARİP BİR YARGILAMA"

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmanın ardından Odatv’ye konuşan Pınar Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “Cemal Metin Avcı nerdeyse bizi suçlayacak duruma geldi” dedi.

Avukat Epözdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sanığın beyanları tam bir tiyatro. Kendisi bu cinayetin mağduruyum, ben cani değilim dedi. Savunmalarımda cani ifadelerini kullanmam kendisini rahatsız etmiş. Bütün kadınlardan özür dilediğini ve mağdur olduğunu söyledi. Soruşturma aşamasında evliliğimle beni tehdit edip para istiyordu o yüzden öldürdüm demişti. Kovuşturmada haksız tahrik savunmasını değiştirip hemcinslerinle videonu çektim para istiyordu öldürdüm demişti. Daha sonra çantasından bıçak çıkardı kolumu çizdi o yüzden öldürdüm demişti, halbuki dosyada ne bir bıçak ne de bıçak kesiği adli tıp raporuna göre de yok. Duruşmada adli tıp doktoru da dinlendi. Bu Türkiye’de kadına şiddet ve kadın cinayetleriyle ilgili temel kanayan yara olan klasik haksız tahrik savunmasından faydalanmak için kurgulanmış savunmalar. Gerçekten tam bir tiyatro mahiyetindeydi. Nerdeyse bizi suçlayacak duruma geldi. Pınar Gültekin’in yarınlarını, umutlarını geleceğini elinden almış, önce boğmaya çalışıp sonra diri diri odunla ve benzinle yakmış sonrasında üstüne beton döküp nehre atmış, telefonu 3 parçaya ayırmış sim kartıda uzak bir yere götürmüş. Cinayeti hunharca vahşice ilmik ilmik işlemiş. Kendisine cani deyince de zoruna gidiyor. Bunun acaba başka türlü tanımı var mı? Cemal Metin Avcı caninin vücut bulmuş halidir. Ezberlediği hayal ürünü iddialarda bulundu. Bu vahşet meşrulaştırılamaz. Bu gün bir defa daha insanlığımdan utandım.”

Murat Sökdü

Odatv.com