Abone Ol

Pınar Gültekin Cinayetinde Şok Gelişme! Savcı İstifa Etti

Pınar Gültekin cinayeti soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetinin faili Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y. istifa etti.

Pınar Gültekin Cinayetinde Şok Gelişme! Savcı İstifa Etti

Önce darp edilmiş, sonra boğazı sıkılarak boğulmuş, daha sonra cesedi bir varile konularak yakılan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y. istifa etti.

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmüştü.

16 Temmuz’da katledilen Gültekin’in cesedi olaydan 5 gün sonra ormanlık alanda bir varilin içinde bulunmuştu.

Başlatılan soruşturmada kısa süre sonra failin izine ulaşılmış, Muğla’da bir bar işleten Cemal Metin Avcı olayın faili olarak yakalanmıştı.

Avcı sorgusunda Pınar’ı öldürdüğünü itiraf etmiş ve bazı iddialar da ortaya atmıştı.

Avcı tutuklanıp cezaevine gönderildikten bir süre sonra savcılığa başvurarak “Ek ifade vermek istiyorum” dedi. Avcı el yazısı ile hazırladığı 6 sayfalık ifadesinin bir bölümünde de Muğla Adliyesi’nde görevli savcı D.Y.’den bahsetti.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Avcı’nın ifadesinde savcı D.Y.’nin de Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğu yazıyordu.

Avcı’nın bu ifadelerinin ardından HSK soruşturma başlattı. Soruşturma için bir başmüfettiş görevlendirildi. Bu süreçte Savcı D.Y.’nin tayini Erzurum’a çıktı. Ancak izne ayrılan savcı D.Y., Erzurum’da göreve başlamadan HSK’ya istifa dilekçesini gönderdi. D.Y. dilekçesinde istifa gerekçesini “ailevi sebepler” olarak belirtti.

“ÖZEL SEBEPLERDEN”

Hürriyet’in ulaştığı savcı D.Y. istifasının Pınar Gültekin olayı ile bir alakasının olmadığını, “özel sebeplerden” dolayı istifa ettiğini söyledi.

“Fail Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adınız geçiyor” şeklindeki soruya ise “Olabilir” diye cevap verdi.

D.Y., HSK’nın kendisi hakkında bir soruşturma yürütüp yürütmediğine ilişkin soru üzerine “Bilmiyorum” dedi. D.Y., Pınar Gültekin’i tanıyıp tanımadığı yönündeki soruya ise cevap vermedi.