Abone Ol

Pınar Aydınlar çıplak aramaya direnince dövüldü mü?

Pınar Aydınlar ismini kamuoyu Arif Sağ'ın gelini olarak hatırlıyor. Pınar Aydınlar eşi Tolga Sağ'dan 2011 yılında boşanmıştı. HDP PM üyesi ve sanatçı Pınar Aydınlar, iki gün önce (15 Mayıs) kesinleşmiş olan cezası nedeniyle tutuklanmıştı.

Pınar Aydınlar çıplak aramaya direnince dövüldü mü?

Kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle tutuklanan HDP PM üyesi ve sanatçı Pınar Aydınlar'ın götürüldüğü Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde çıplak aramayı kabul etmediği için darp edildiği bildirildi.

2015 genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) İzmir Milletvekili olarak seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmalardan dolayı aldığı 10 aylık cezanın onaylanması nedeniyle Aydınlar, iki gün önce  (15 Mayıs) Almanya'dan döndükten sonra Atatürk Havalimanı'nda pasaportuna el konularak gözaltına alındı.

Yeni Demokrasi'nin haberine göre, tutuklandıktan sonra Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’ne gönderilen Pınar Aydınlar hapishaneye girişte dayatılan çıplak aramayı kabul etmediği için darp edildi. Aydınlar’ın yüzünde çizikler meydana geldi.

Çıplak aramanın ardından tekli hücreye konulan Pınar Aydınlar’ın Kandıra F Tipi Hapishanesi’ne gönderileceği belirtildi.

Pınar Aydınlar çıplak aramaya direnince dövüldü mü? - Resim: 1Pınar Aydınlar kimdir, neden tutuklandı?