Abone Ol

Pelikancılardan Yıldırım'a off shore hesabı göndermesi

Başbakan Yıldırım’ın 'Off-Shore hesabı' açıklamasının hemen ardından Pelikan Bildirisi’ni yazan ekibin içinde olduğu belirtilen Cemil Barlas’tan dikkat çeken mesajlar...

Pelikancılardan Yıldırım'a off shore hesabı göndermesi

Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'ndan ABD'nin başkenti Washington'a hareketinden önce açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 'Off-Shore hesabı' iddialarıyla ilgili soruya "Sanki burada bir iş çeviriyormuş gibi benim fotoğrafımı da basarak bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Eğer Türkiye'de veya başka ülkede bir kişi hakkında, ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz Türkiye'de ticaret sicilinin bilgisini alırsınız. Bunlar açık seçik faaliyet gösteren şirketlerdir. Bu konudaki iddia yeni de değil" diye konuştu. Yıldırım, "Vergi verilmiyor diye itham ediyorlar. Benim çocuklarımın buradaki şirketi en fazla vergi veren şirketler arasında yer alıyor" dedi.

Oda TV'nin haberine göre Başbakan Yıldırım’ın 'Off-Shore hesabı' açıklamasının hemen ardından Pelikan Bildirisi’ni yazan ekibin içinde olduğu belirtilen Cemil Barlas’ın paylaştığı mesajlar dikkat çekti.

Cemil Barlas, Twitter’da “Türkiye’yi de ‘vergi cenneti’ yapmak siyasetçilerin öncelikli hedefi olmalı. Vergi cennetlerini kullanmak değil. Vergiden kaçınmak suç değil haktır. Bu yüzden dünyada sermaye en avantajlı olduğu yere gider” mesajlarıyla isim vermeden Başbakan Yıldırım’ı hedef aldı.

İşte o mesajlar:

Pelikancılardan Yıldırım'a off shore hesabı göndermesi - Resim: 1