MedyaFaresi MedyaFaresi

Peker'in Koruma Kararına İmza Atan Altınok'tan FETÖ İzi Haberine Tepki

Sedat Peker'in koruma kararında "FETÖ izi" şeklinde Anadolu Ajansı'nın servis ettiği haberde imzası olan AK Parti Milletvekili Selami Altınok, sert tepki gösterdi.

Eklenme: 28 Mayıs 2021 22:48 - Güncelleme: 28 Mayıs 2021 22:54

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e verilen koruma polisi üzerinden tartışmalar devam ederken, "Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e 'DHKP-C tehdidi' bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi" başlığıyla bir haber paylaşıldı.

BELGEDE KİŞİLER VE İMZALAR AÇIK VERİLDİ

Söz konusu haberde yer alan belgede, bugün AK Parti milletvekili olan, eski İl Emniyet Müdürü Selami Altınok ile yardımıcı Mustafa Çalışkan'ın ve bugün Ankara Valisi olan, eski İstanbul Valisi Vasip Şahin'in imzasının bulunduğu görüldü.

"15 TEMMUZ'DA GÖSTERDİĞİMİZ DURUŞA MİLLETİMİZ ŞAHİTTİR"

Belgedeki imzası ve tartışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Altınok, "Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve 'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir. Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir. Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur." tepkisini gösterdi.