Abone Ol

Paramount Otel İçin Kesilen 46 Milyon Dolarlık Çekin Sırrı Ortaya Çıktı

Paramount Otel, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelmişti. Otel ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Paramount Otel İçin Kesilen 46 Milyon Dolarlık Çekin Sırrı Ortaya Çıktı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen ve otel hisseleri iş insanı Atilla Uras'ın ölümünden önce Özbek iş insanı Botır Rakhimov tarafından satın alınan Bodrum Paramount Otel hakkındaki tartışmalarda yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

TV100'ün eriştiği bilgilere göre, otelin eski sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras oteli satın alan Botır Rakhimov'un verdiği 46 milyon dolarlık çekin sahibi Andrey Radyukevich'in ünlü turizm yatırımcısı Turan Avcı'nın çaycısı ya da şoförü olduğunu öne sürdü.

Bu iddiaya göre hisseler yasa dışı yollarla ele geçirildi ve otel el değiştirdi.

URAS'IN MUHASEBECİSİ KONUŞTU

Atilla Uras'ın muhasebeciliğini yapan Adnan Çağan'a ulaşarak tartışmalara Çağan ile ilişkin konuştu. .

Çağan, Andrey'nin Turan Avcı ile bir alakası olmadığını söyledi. İlk sözleşmede Radyukevich'in Botır Rakhimov'un adamı olduğunu ifade eden Şahan, "Hisse devir sözleşmesinde üçüncü bir kişiye devredilebileceği yönünde madde var.

Atilla Uras'ın kredi borçları nedeniyle çeşitli yatırımcılara teklif götürdüğünü kaydeden Çağan, bu isimlerden birinin de Botır Rakhimov'un olduğunu söyledi. Turan Avcı'nın ise otelin çok fazla borcu olmasından dolayı alımdan vazgeçtiğini kaydetti.

Sözleşmede kiracıların 10 milyon dolar ceza ödeme ihtimali olduğuna dikkat çeken Çağan, Turan Avcı'nın yaklaşık 10 milyon dolar borcu gördükten sonra Atilla Uras'a, "Ben bunu ödeyemem" diyerek çekildiğini ifade ettiğini söyledi.