Abone Ol

Oyuncular Sendikası'ndan Ezgi Mola ve Farah Zeynep Abdullah'a Destek

Batman'da İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle ceza alan Ezgi Mola ve Farah Zeynep Abdullah'a Oyuncular Sendikası'ndan destek geldi.

Oyuncular Sendikası'ndan Ezgi Mola ve Farah Zeynep Abdullah'a Destek

Oyuncular Sendikası, Batman'da İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle ceza alan üyeleri Ezgi Mola ve suç duyurusunda bulunulan Farah Zeynep Abdullah ile dayanışma göstermek amacıyla açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Artık adalet bekliyoruz"

“Nitelikli cinsel saldırı” ve “intihara sürükleme” suçları sanığı olarak tutuksuz yargılanan Musa Orhan’ın davasını hepimiz takip ediyoruz. Kamuoyunda infial yaratan ve vicdanımızı yaralayan dava hakkında söyleyecek çok söz var! Üyelerimiz Ezgi Mola ve Farah Zeynep Abdullah başta olmak üzere davayı takip eden, bu konuda söz söyleyen tüm meslektaşlarımızın yanındayız. Kadınların yaşam hakkı gasp edildiği sürece bu ses daha da çoğalacak. Taciz, cinsel saldırı, mobbing ve şiddet bitmediği sürece durmayacağız. Üyelerimiz adına süreci yakından takip edeceğimizi, her aşamada yan yana durarak dayanışma içinde olacağımızı kamuoyuna duyururuz. Artık adalet bekliyoruz.”