Abone Ol

Otobüsteki sivilin görüntüsü ortaya çıktı! Hain bu mu?

Kayseri'deki hain terör saldırısıyla ilgili soruşturma sürerken patlama öncesinde durakta inen şüpheli şahısın görüntüleri ortaya çıktı.

Otobüsteki sivilin görüntüsü ortaya çıktı! Hain bu mu?

Kamuoyu, dün Milliyet Gazetesi'nde yer alan haber ile askerleri taşıyan otobüse yasak olmasına rağmen sivil bir kişinin bindiğini ve patlamanın hemen öncesinde durakta otobüsten indiğini öğrendi.

Yaralı bir asker, dün, Erciyesi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kendisini ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a, "Ben gördüm. Baştan beri takip ediyordum, sivilin araca binmesi yasaktı. Hepimizin binmesini bekledi en son o bindi bir de çantası vardı araçtan indi arkasına bakarak gitti ben tam takip edemedim 3-5 saniye sonra patlama oldu. 40-45 yaşlarında kır saçlıydı" demişti. Yaralı askerlerden Tolga Öğütlü de, o anı bugün böyle anlattı:

"Çarşı iznine çıkmak için belediyenin otobüsüne bindik. O sırada nizamiye önünden sivil kişi otobüse bindi. Otobüs hareket etti. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi durağında, sivil binen kişi, otobüsün durdurmak için düğmeye bastı. Otobüs sağ tarafa yaklaştı. Sivil şahıs, otobüsten indi. Hızlı adımlarla yürürken arkasına bakıyordu. Ben de bu sırada gözlerimle takip ediyordum. Daha sonra patlama gerçekleşti."

Otobüsteki sivilin görüntüsü ortaya çıktı! Hain bu mu? - Resim: 1Hulusi Akar: Kayseri'deki saldırıdan önce otobüsten inen sivil incelensin

Saldırı günü askerler, 1. Komando Tugayı'nın içinden otobüse bindi. Ancak otobüse nizamiyenin dışında sivil bir kişi daha bindi. Patlamayı yapan araç ise Komando Caddesi boyunca askerleri taşıyan otobüsü takip etti. Araç, otobüs Komando Caddesi'nden Talas Bulvarı'na döndükten sonra 20 metre ilerideki durakta patlatıldı. Ancak otobüsün ara durakta durmaması gerekiyordu. Askerleri çarşı durağına kadar götürecekti.