MedyaFaresi MedyaFaresi

Osmanlı torunu Roksan Kunter Muhteşem Yüzyıl için ne dedi?

Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisini Osmanlı torunu Roksan değerlendirdi...

Eklenme: 08 Ocak 2011 10:47 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 12:42
Hürrem Sultan rolünün önce kendisine teklif edildiğini söyleyen 2. Abdülhamit'in kızı Ayşe Sultan'ın oğlunun torunu Roksan Kunter, daha sonra prodüksiyon şirketinin teklifi geri çektiğini açıkladı. Ailesinin de bu role karşı çıktığını anlatan Kunter, dizinin ilk bölümünü beğendiğini ve atalarını ekranda izlediği için mutlu ve sevinçli olduğunu söyledi.

Show TV'de Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını anlatan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin ilk bölümü fırtınalar kopardı. Hemen herkes bu diziyi konuşuyor. Peki Osmanlı hanedan mensupları atalarının anlatıldığı dizi hakkında ne düşünüyor?

CİLVELİ DEĞİLİM

NTV'de Can Dündar'ın sunduğu haber bültenine konuk olan Kunter, Dündar'ın 'gerçekten oynayamaz mıydınız?' sorusuna 'doğal bir insanım çok işveli cilveli birisi değilim' cevabını verdi.

İLK BÖLÜMÜ BEĞENDİM

Diziyi nasıl buldunuz sorusuna cevap veren Kunter, "Daha çok yeni. İlk bölümüne göre beğendim. Eleştirilere çok fazla katılmıyorum. Çok daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü çok daha yeni. İlerleyen haftalarda güzel şeyler izleyeceğimize inanıyorum. Çünkü gerçekten önemli bir şey. Ben ailemi, atalarımı, ekranlarda dizi olarak her hafta izleyebileceim için açıkçası çok mutlu ve sevinçliyim.

HAREM OSMANLI'DA EKOLDÜR

Ailesinin dizide anlatılan saray hayatı ile ilgili ne düşündüğünü soran Can Dündar'a Kunter, şunları söyledi:

"Çok fazla bir şey göremedim. İlerleyen bölümlerde. Harem çok fazla ön plandaydı ilk bölümde. Biliyorsunuz Harem Osmanlı'da ekoldür, okuldur. Şehzadeler de bir çok şey öğrenmiştir. Bir çok yabancı dil öğretiliyor. Sanat müzik bir çok öğreniyorlar burada. Bunları çok duydum ailemden bunları göreceğimize inanıyorum. "

PADİŞAHLAR BİRDEN FAZLA EŞE SAHİPLERDİ

Harem ve içki düşkünü gibi gösterildiği yönündeki bazı çevrelerin eleştirileriyle ilgili olarak Kunter, "Çok fazla katılmıyorum. Padişahlar zaten birden fazla eşe sahiplerdi. O yüzden çok fazla bir şey söylemiyorum" diye cevap verdi.

MUHTEŞEM TARTIŞMA

Can Dündar, Kunter'den sonra diziyle ilgili iki farklı görüşü canlı yayına konuk etti. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu ve Takvim yazarı Bekir Hazar arasında ufak bir tartışma yaşandı. Bekir Hazar, dizinin 'muhteşem Harem'e döndüğünü savundu. Acımasız eleştirilere tepki gösteren Semercioğlu, kanalın ve dizinin hedef gösterildiğini savundu.