Abone Ol

ORC AKP'nin Oy Kaybının Nedenini Açıkladı

ORC Araştırmanın sahibi Mehmet Pösteki, AKP’de meydana gelen oy kaybının nedenlerini açıkladı. Pösteki, "Oy kaybı yaklaşık %15 Bu sonuç Kibirli ve liyakatsiz siyasetçilerin eseridir" dedi.

ORC AKP'nin Oy Kaybının Nedenini Açıkladı

24 Haziran seçimlerine en yakın sonuç yayımlayan araştırma şirketi ORC Araştırma şirketi sahibi Mehmet Pösteki, AKP'de yaşanan oy kaybını ve nedenlerini açıkladı.

ORC tarafından 5 - 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında 41 İl'de toplam 5.300 katılımcıyla Yüz Yüze anket yöntemi ile yapılan anket sonuçları dün açıklanmıştı.

İktidara yakın araştırma şirketlerinin yüzde 40-45 arasında gösterdiği anketlere göre ORC'nin anketinde AK Partinin oyu yüzde 28 olarak belirlendi.

Seçmene "Bu Pazar Genel Seçim Olsa kime oy verirsiniz" diye sorulduğu anketi sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Mehmet Pösteki, AK Parti'de yüzde 15 oy kaybı olduğunu belirtti.

Pösteki, şu ifadeleri kullandı:
"Ak Parti'nin oy oranı %28 Oy kaybı yaklaşık %15 Bu sonuç; Strateji üretemeyen, Toplumun gerçek sıkıntılarını okuyamayan, Okusa da umursamayan, Ona buna iftira atmaktan, itibarsızlaştırmaya çalışmaktan başka yeteneği olmayan, Kibirli ve liyakatsiz siyasetçilerin eseridir."

ORC AKP'nin Oy Kaybının Nedenini Açıkladı - Resim: 1