Abone Ol

Adnan Oktar Örgütü Hangi Gazeteciye 30 Bin TL'lik Dava Açtı?

Hakan Erol’un Adnan Oktar cemaatinin bilinmeyenlerini anlattığı kitabı “Turnike” Mart ayında raflardaki yerini almıştı. Kitap hakkında daha önce 50 bin TL’lik tazminat davası açan Oktarcılar, “Turnike” kitabına bu kez de 30 bin TL’lik tazminat davası açtığı öğrenildi.

Adnan Oktar Örgütü Hangi Gazeteciye 30 Bin TL'lik Dava Açtı?

Gazeteci Hakan Erol’un Adnan Oktar cemaatinin bilinmeyenlerini anlattığı kitabı “Turnike” Mart ayında raflardaki yerini almıştı...

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap; Oktar cemaatinin cinsel sömürü sistemini, kritik yargı ve emniyet ilişkilerini, FETÖ ile işbirliğini, İsrail’le yakın temasını, Oktar’ın ünlülerini ve siyasi ayağını ele alıyor.

Odatv editörü Hakan Erol, ayrıca kitapta birçok gizli ve kritik yazışmaya da yer verirken, Oktar’cılara yapılan operasyonun “şifrelerini” de açıklıyor.

BİR TAZMİNAT DAVASI DAHA

Fakat “Turnike” kitabı, Oktarcıları rahatsız etmeyi sürdürüyor.

Kitap hakkında daha önce 50 bin TL’lik tazminat davası açan Oktarcılar, “Turnike” kitabına bu kez de 30 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Oktarcılar, kitabın yazarı, gazeteci Hakan Erol, Kırmızı Kedi Yayın Yönetmeni Enis Batur ve kitabın editörü, gazeteci Mehmet Ali Güller’den 30 bin TL’lik manevi tazminat talep etti.

“HAKİKATİ YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Hakan Erol, “Hakikati yazmaya devam edeceğim” dedi.

Hakan Erol’un paylaşımı şu şekilde:

“Oktarcılar ‘Turnike’ kitabına bir tazminat davası daha açmış. Bu kez de 30 bin TL istemişler...

Gerçekleri davalarla susturmaya ve beni de bu şekilde yıldırmaya çalışanlara karşı kötü bir haberim var: Çünkü hakikati yazmaya devam edeceğim.

#GazetecilikSuçDeğildir”

İşte o paylaşım:

Adnan Oktar Örgütü Hangi Gazeteciye 30 Bin TL'lik Dava Açtı? - Resim: 1