MedyaFaresi MedyaFaresi

Öğretmen dizisi oyuncuları ve konusu ne?

Öğretmen dizisi oyuncu kadrosu, konusu ve karakterleri yayıncı kuruluş tarafından paylaşıldı.

Eklenme: 04 Mart 2020 22:01 - Güncelleme: 04 Mart 2020 22:03

Merakla beklenen yeni dizide İlker Kaleli, Akif öğretmen karakterine hayat verecek. Peki, Öğretmen’in konusu ne ve dizi nerede çekiliyor?

Öğretmen dizisi oyuncuları ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama gelmişti. Projenin başrol oyuncuları ile ilgili detaylar belli olurken İlker Kaleli’nin canlandıracağı karakter oldukça dikkat çekti. Peki, dizisin konusu ne, proje nerede çekiliyor

ÖĞRETMEN DİZİSİ KONUSU NE?

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır.

Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?”

Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek! Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

ÖĞRETMEN DİZİSİ OYUNCULARI

4 Mart 2020 Çarşamba günü yayın hayatına başlayan olan dizide yer alacak başrol oyuncuları şöyle;

İlker Kaleli: Akif öğretmen

Ceren Moray:

Serhat Kılıç

Afra Saraçoğlu

Serkan Keskin

Şerif Erol