Abone Ol

Öcalan tişörtlerini giyip parlamentoyu bastılar!

PKK yandaşları terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının olduğu tişörtlerle salona gelip, Türkiye karşıtı sloganlar attı. Bir kaç kişi de UETD Siyasi İşler Başkanı Merve Demir'e saldırdı.

Öcalan tişörtlerini giyip parlamentoyu bastılar!

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) İngiltere'nin, başkent Londra'daki tarihi parlamento binasında düzenlediği toplantıya dinleyici olarak giren bir grup PKKyandaşı, toplantı sırasında Türkiye karşıtı slogan attı.

Terör örgütü elebaşının fotoğrafının yer aldığı tişörtler giyen terör örgütü yandaşlarının toplantı salonundaki sloganlarının duyulmasıyla İngiliz polisi duruma kısa sürede müdahelede bulunarak, olayın büyümesini engelledi.

Göstericilere salondan ayrılması çağrısı yapan polis, toplantıdan çıkılmaması halinde gözaltına alınacakları uyarısında bulundu. Bir süre salondan çıkmamak için direnen PKK yandaşları, polis tarafından dışarı çıkarıldı.

UETD SİYASİ İŞLER BAŞKANINA SALDIRDILAR

Bu arada, terör örgütü sempatizanlarından bazıları UETD Siyasi İşler Başkanı Merve Demir'e hakaret ederek saldırdı.

Demir, olaya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırganın görüntülerini çektiğini belirterek, bu görüntüleri polisle paylaşacağını ve şikayette bulunacağını söyledi.