MedyaFaresi MedyaFaresi

O Ses Türkiye final gecesinde neler yaşandı?

O Ses Türkiye'de bu akşam nefes kesen bir final akşamı yaşanıyor. Bu akşam gerçekleştirilen performansların ardından son 6'ya kalan adaylar halk oylaması heyecanını yaşadı.

Eklenme: 19 Mart 2017 23:51 - Güncelleme: 20 Mart 2017 01:07

O Ses Türkiye'de bu akşam nefes kesen bir final akşamı yaşanıyor. Ekranların herkes tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen kaliteli ve güçlü seslerin ortaya çıktığı O Ses Türkiye programında büyük heyecan devam ediyor. Bu akşam gerçekleştirilen performansların ardından son 6'ya kalan adaylar halk oylaması heyecanını yaşadı. Gerçekleştirilen performansların ve yapılan halk oylamasının ardından son 4'e kalan isimler belli oldu. Peki, O Ses Türkiye'de şampiyonluk yolunda son 4'e kalan isimler kimler?

O Ses Türkiye final bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Sezon başından bu yana büyük emekler sarf ederek yeteneklerini olumlu manada yönlendirmeye çalışan yarışmacılar, emeklerinin karşılığını alacakları o güne erişti. Büyük ödülü alarak yarışmayı mutlu sonlandırmak isteyen O Ses Türkiye finalistleri, son aşamada sıkı bir performans gösterecek. Peki, O Ses Türkiye'de finale kalan yarışmacılar kimler? İşte, yarışmanın final bölümü hakkında detaylı bilgiler

FİNAL HEYECANI DEVAM EDİYOR

O Ses Türkiye'de final heyecanı kıyasıya devam ediyor. Canlı yayının gerçekleştiği şu sıralarda finale kalan son 6 kişi performanslarını sergiledi. Gerçekleştirilen performansların ardından final yolunda son 4 kişi için halk oylaması gerçekleşti. Yapılan halk oylamasının ardından finalde son 4'e kalan isimler Hadise'nin takımından Dodan Özer ve Taylan Bayri, Gökhan-Hakan kardeşlerin takımından ise Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir kaldı. Böylece Sibel Can'ın da son yarışmacısı olan Burhan Çatılı elenmiş oldu. Hadise'nin takımından Cihangir Moralı'da yarışmaya veda eden bir diğer isim oldu.

O Ses Türkiye'de final heyecanı devam ediyor. O Ses Türkiye'de finalde son 2'ye kalan isim belirlendi. Finale kalan son 4 yarışmacı performanslarını sergiledi ve son 2 için oylama başlatıldı. Yapılan oylama sonucunda son 2'ye kalan yarışmacılar Hadise'nin takımından Dodan Özer ve Gökhan-Hakan kardeşlerin takımından Resul Aydemir oldu.

YARI FİNALDE NELER OLDU?

O Ses Türkiye Yarı Final'de 8 yarışmacı en güzel şarkıları kendine özgü söylemleriyle seslendirdi. Teker teker sahne alan yarışmacılar canlı olarak seslendirdikleri parçaları izleyicilerin oylamasına sunuldu. Yarışmacılar 3 dakika boyunca ekran başındaki seyircilerden SMS oyu beklediler. Tüm yarışmacılar performanslarını sergiledikten sonra O Ses Türkiye'de Final'e çıkan yarışmacılar Acun Ilıcalı tarafından açıklandı.

Acun Ilıcalı noter tarafından Final'e yükselen yarışmacıları sıra olmaksızın teker teker açıkladı.

İşte O Ses Türkiye’nin finalistleri:

1. Finalist Cihangir Moralı (Hadise'nin takımı)
2. Finalist Resul Aydemir (Gökhan ve Hakan'ın takımı)
3. Finalist Dodan Özer (Hadise'nin takımı)
4. Finalist Keremhan Özdemir (Gökhan ve Hakan'ın takımı)
5. Finalist Taylan Bayri (Hadise'nin takımı)
6. Finalist Burhan Çatılı (Sibel Can'ın takımı)

O SES TÜRKİYE YARI FİNALİSTLERİ KİMLERDİ?

O Ses Türkiye'de yarı final heyecanı söylenen şarkılar ve performanslarla izleyicileri adeta coşturdu. O Ses Türkiye'de oldukça zorlu yollardan geçen yarışmacılar hayallerine kavuşmak için ter döktüler. Sergilenen performansların ardından sıra halk oylamasının yapılacağı an'a geldi. Yapılan halk oylamasının ardından O Ses Türkiye'nin şampiyon adayları belirlendi. O Ses Türkiye birinci finalisti Hadise'nin takımından Cihangir Moralı, ikinci finalist Gökhan ve Hakan'ın takımından Resul Aydemir, üçüncü finalist Hadise'nin takımından Dodan, dördüncü finalist Gökhan ve Hakan'ın takımından Keremhan Özdemir, beşinci finalist Hadise'nin takımından Taylan Bayri ve altıncı son finalist Sibel Can'ın takımından Burhan Çatılı oldu.

HADİSE

O Ses Türkiye’de şampiyonluğu tadamaması nedeniyle sık sık espri konusu olan Hadise'nin şu anda takımında 3 isim var. Çeyrek finalde bir yarışmacısını kaybeden Hadise, yarı finale yarışmacıları Cihangir Moralı, Dodan Özer ve Taylan Bayri'yi çıkarmayı başarmıştı. Hadise finale ise yine aynı isimlerle çıkmayı garantiledi.

GÖKHAN VE HAKAN

Hadise gibi 3 yarışmacıyla yarı finale kalmayı başaran bir bir diğer jüri üyesi de Gökhan ve Hakan Özoğuz oldu. Enis Uğurlu, Keremhan Özdemir ve rapçi Resul Aydemir oldu. Gökhan ve Hakan'ın takımından finale ise iki yarışmacı kaldı. Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir finale kalan isimler oldu.

SİBEL CAN

O Ses Türkiye'de ilk sezonunu yaşayan Sibel Can en çok yarışmacı alan jüri üyesi oldu. Sibel Can'ın takımına aldığı yarışmacı sayısı 90 kişiyi buldu. Bu kadar çok yarışmacıya rağmen Sibel Can'ın yarı finale yalnızca Burhan Çatılı ile dahil oldu. Yarı finali geçmeyi başaran Burhan Çatılı ise finale kalan bir diğer isim oldu.

MURAT BOZ

Muraz Boz O Ses Türkiye 2017 sezonunda 87 yarışmacısı olan Murat Boz, yarı finale ise sadece 1 yarışmacısını taşıyabilmişti. O Yarışmacısı da Yetenek Sizsiniz'den gelen Toprak Kardeşler'di. Fakat Toprak Kardeşler yarı finalde elendi ve Murat Boz'un takımında kimse kalmamış oldu.