Abone Ol

O cemaatin hedefinde yine Erdoğan var!

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Türkiye ile İsrail arasındaki anlaşmayı eleştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.

O cemaatin hedefinde yine Erdoğan var!

Anlaşmada ödenecek para için kullanılan "Ex gratia" kelimesinin "lütuf" manasına geldiğini belirten Kuytul, "Herkes sanıyor ki İsrail'de bize tazminat ödüyor tazminat ödemiyor lütfediyor. Kimse kimseyi kandırmasın" dedi.

Anlaşmadaki “Bu anlaşma İsrail ve Kudüs’te akdedilmiştir” ifadesine de dikkat çeken Kuytul, "Bugüne kadar Türk hükümetleri Kudüs'ü başkent kabul etmedi. Tel Aviv başkent olarak kabul edildi. Bu anlaşma neden Kudüs diyor. Bu anlaşma Ankara ve Kudüs Ankara Türkiye'nin başkenti Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmiş oldu. Çaktırmadan diplomatik isimlerle Türkiye Devleti Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmiş oldu bize de bunu dayatmış oldu." ifadelerini kullandı.

Furkan Haber sitesinin haberine göre, Anlaşmayı Türkiye Cumhuriyeti halkı için "bir utanç" olarak yorumlayan Alparslan Kuytul, şunları söyledi:

"6 madde ve bundan başka gizli maddeleri olduğu söyleniyor. Bundan ibaret değil ve o maddeler açıklanmıyor. Şu açıklanmış olan maddede bile kabul edemeyeceğimiz birçok nokta var. Bakın ben size okuyayım. İsrail, 31 Mayıs 2010'daki Mavi Marmara olayında yakınlarını kaybeden ailelere tazminat olarak, Türkiye tarafından açılacak hesaba "Ex gratia" (ikramiye lütuf) 20 milyon dolar ödeme yapacaktır. Bu kelime "lütuf" manasına geliyor. Türkiye İsrail bize tazminat ödeyecek deyip duruyor ama aslında biz bal gibi aldatılıyoruz. Tazminat falan ödemiyor İsrail eğer tazminat öderse bunun önü açılmış olur. Herkes tazminat ister.

Yani İsrail devleti bize lütfediyor 20 bin doları sadaka veriyor yani. Hükümetin elde etmiş olduğu bütün puanlar elinden geri alınıyor.

HAMAS RAZI DEĞİL

İsrail'e yapılan anlaşmaya Hamas'ın da razı olduğunu söyledikleri gibi o da gerçek değil. Hamas 'bizim bu anlaşma ile alakamız yok, bu Türkiye hükümetinin kendi kararıdır' dedi. O zaman da size Hamas'ın yayınladığı metni Arapçasından okumuştum hatırlarsanız orda da bir yalancılık vardı. Nasılsa kimse Arapça bilmiyor, nasılsa kimse bunu zaten takip etmiyor. Böyle kamuoyu aldatılıyor televizyonlarda susturulmuş. Kamuoyu aldatılıyor.

Nerede İsrail'e One minute diyenler laf söyleyenler nerede? İsrail Türkiye devletine diz çöktürdü. Hadi Rusya'ya karşı hata yapılmıştı özür dilendi İsrail'e karşı da mı hata yaptık ki bu anlaşmayı kabul ettik. Bu anlaşma insanın şerefine dokunur.

BİZ FİLİSTİNLİLERE KARŞI MI SAVAŞACAĞIZ?

Bu anlaşma Ankara ve Kudüs'te 28 Haziran 2016 tarihinde imzalanmıştır. Ankara'da Kudüs'te. Türkiye Devleti bugüne kadar İsrail'in NATO'ya girmesini de engellemişti veto etmişti İsrail bu kadar külhanbeylik yapan bu hükümet döneminde İsrail NATO'ya üye oldu vetoyu kaldırdı.

Amma da külhan beymişsiniz, gördük külhanbeyliğinizin ne kadar olabildiğini ne kadar dayanabildiğinizi gördük İsrail'e muhtacız bile dediniz sonunda. Dediniz ve vetoyu da kaldırdınız. Bunu Ecevit bile kaldırmadı bunu Demirel bile kaldırmadı bunu kimse kaldırmadı. Bu kadar yıldır İsrail'in NATO’ya girmesine hiç beğenmediğimiz hükümetler bile bunu kaldırmadı veto ettiler. İzin vermediler. 'İsrail İşgalci bir devlettir. İşgalci bir güçtür devlette kabul etmiyoruz İşgalci bir güçtür. Biz onunla NATO'da beraber olamayız onun düşmanlarına karşı savaşamayız. Diyelim ki mesela Filistinlilerle İsrail arasında savaş oldu. Türkiye’de NATO’da. İsrail'de NATO da. NATO, üyeleri birbirini desteklemek zorunda.Biz Filistinlilere karşı mı savaşacağız?

BİR MEMLEKET SUSARSA EĞER O MEMLEKETE BELA HAKTIR.

Böyle değilse, biz bu anlaşmayı yanlış anlıyorsak, yetkililer çıksın açıklama yapsın. Kimseyi konuşturmuyorlar konuşanın başı belaya giriyor. Bir memleket susarsa eğer o memlekete bela haktır. Bu kadar insan eğer susuyorsa, o memlekete bela haktır.

DARBECİ HÜKÜMETLER KENDİ HALKINA KABADAYIDIR

Yunanistan’ın NATO’ya dâhil olmasını Türkiye engelliyordu. Kim kaldırdı biliyor musunuz? Ne zaman kaldırıldı? Darbeci General Kenan Evren kaldırdı. Darbeciler ya da hükümettekiler halkına karşı kabadayıdır, asar keser, hepsini hapse doldurur ama dışarıya karşı çok zayıftır. Kendini sevdirmek zorundadır. Avrupa’ya, Amerika’ya, İsrail’e Rusya’ya kendini sevdirmek zorundadır. Çünkü biliyor ki kendisi sevilmiyor dünyada. Halkına kabadayılık yapabilir çünkü elinde asker var polis var hapishane var hâkim var savcı var. Ama başka devletlere yapamaz. Ve böyle anlaşmalara imza atar.

Türk hükümeti dünyada sevilmiyor. Avrupa’dan gelen arkadaşlarla konuşuyoruz dedikleri şey “Türkiye Avrupa’da diktatör olarak biliniyor.” Doğru yanlış böyle bir algı var Avrupa’da. Kendini sevdirebilmek için İsrail’e sevdirmek zorunda. İsrail’den geçiyor her şey. Her şey oradan geçiyor yani. İsrail seni severse Avrupa seni sever. İsrail’le anlaşalım Avrupa bizi sevsin. Yapılan şey budur.

Odatv.com