Abone Ol

Nur Yerlitaş kanserle savaşını böyle anlatmıştı

Bir süredir kanser tedavisi gören ve geçen yıl beyin ameliyatı olan modacı Nur Yerlitaş 64 yaşında hayatını kaybetti.

Nur Yerlitaş kanserle savaşını böyle anlatmıştı

Yerlitaş'ın beyin ameliyatı sonrası yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Yaşamayı çok seven ünlü modacı, her gün doktora gittiğini söylemişti.

Nur Yerlitaş kanserle savaşını böyle anlatmıştı - Resim: 1Hayatını kaybeden modacı Nur Yerlitaş kimdir?

Geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olan ve hastanede tedavi gören Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Nur Yerlitaş, hastalığının ardından Kanal D'nin 2. Sayfa programında kamera karşısına çıkmıştı. Hastalık sürecini ele alan Yerlitaş, yaşadıklarını detaylarıyla anlatmıştı.

İşte, Yerlitaş'ın o açıklamaları:

"Görüştüklerimi çok azalttım. Zaten arkadaşlarım çok sayılı... Allah sağlık versin.

Ebru Gündeş'in bir günde 2 kez geldiği oluyordu. Hülya Avşar her gün arıyor.
Tarkan canım benim! 2 ay telefonlara bakmadım, yasaktı... O Tarkan'ın sevgisi saygısı ay neler neler... Çok mutlu oldum. O çok sevdiğim biri. Yıllar önce 3 gömlek hazırlamıştım. Yurtdışında giymişti. Sibel Can öyle... Seda Sayan...

Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı. Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım."

Ben son televizyon programından 2 aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim meğer tümör beynime yaklaşmış.

Kız kardeşim aradı 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. 4 gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün...40 kiloya yakın verdim. Bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık...

Atölyem açık kız kardeşim orada...Bana 'Sana Milano'da ev tutalım, orada yaşa' dediler. Kabul etmedim. 'Atölyem açık olacak' dedim. Çünkü çok emek verdim."