Abone Ol

Nevşin Mengü'den Akşener yorumu: Millet ittifakının ruhuna el fatiha

Meral Akşener'in yerel seçimlere kendi kadroları ve adaylarıyla gireceğini açıkladığı konuşmayı YouTube kanalından yayınlayan Nevşin Mengü, yayınına "Millet İttifakı'nın ruhuna El Fatiha" başlığı attı.

Nevşin Mengü'den Akşener yorumu: Millet ittifakının ruhuna el fatiha

Türkiye tarihi genel seçimlerden sonra yerel seçimlere hazırlanıyor. Muhalefette seçim yenilgisinden sonra başlayan ve devam eden krizden sonra yerelde nasıl bir tutum sergileneceği merak konusuydu.

Uzun süre önce 26 Ağustos'u işaret eden ve önemli açıklamalar yapacağı belirtilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün kürsüye çıktı.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ 

2023 seçimlerini değerlendiren Akşener, "koltuğundan başka bir şey düşünmeyenler" gibi sert sözlerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Daha sonra yerel seçim yol haritasını açıklayan Akşener, seçimlere kendi kadroları ve isimleri ile gireceklerini açıkladı.

Akşener, diğer partilere de seslenerek her partinin tek başına seçime girmesi için çağrı yaptı.

"MİLLET İTTİFAKI'NIN RUHUNA EL FATİHA"

Akşener'in gündeme bomba gibi düşen bu açıkalamalarını Nevşin Mengü de YouTube kanalından canlı yayınladı. Programdan sonra sıcağı sıcağına değerlendirme yapan Mengü, yayınına da "Millet İttifakı'nın ruhuna El Fatiha" başlığı attı.

"BU KADAR KESKİN KOPUŞ OLACAĞINI TAHMİN EDEMEDİK"

Mengü, "Akşener’in bunu söyleyeceği aşağı-yukarı belliydi. İttifak değil iş birliği diyecek diye biliyorduk ama bu kadar da keskin kopuş yapacağı konusunda o kadarını tahmin edemedik doğrusu." değerlendirmesinde bulundu.