Abone Ol

Nedim Şener: Erdoğan'ın Selman Öğüt'e karşı çıkması lazım

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi olan Selman Öğüt'ün Kemalizm'e yönelik sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP üyelerinin karşı çıkması gerektiğini söyledi.

Erdoğan'ın Selman Öğüt'e karşı çıkması lazım

Şener, "Şimdi de bir üniversitede doçent olan Selman Öğüt’ün 'Kemalizm' üzerine sözleri gündeme girdi, muhtemelen önümüzdeki günler bu konu tartışılacak.

Selman Ögüt, sosyal medya platformu Twitter’dan şunu yazdı: 'Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez.

Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir.'  Öncelikle, buna Cumhurbaşkanı Erdoğan başta tüm Adalet ve Kalkınma Partisi üyelerinin karşı çıkması lazım. Çünkü burada saldırı altında olan, yalnızca Mustafa Kemal Atatürk değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığıdır, şehitlerimizin kanıyla kurulmuş devlettir." düşüncesini dile getirdi.

Şener, "Nasıl ki imam hatip mezunlarına hayâsızca, toptancı bir şekilde dil uzatan şahsa tepki gösterildiyse, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e virüs diyen şahsa da gerekli cevap verilmelidir." ifadesini kullandı.

Yazının devamı için tıklayın