Abone Ol

Ne WhatsApp Ne Facebook.. En güvenli site Pornhub çıktı

Türkiye ve tüm dünya son birkaç gündür WhatsApp’ın kabul etmeyi zorunlu kıldığı veri paylaşım sözleşmesini konuşuyor. Herkes WhatsApp’ı ve muadillerinin kişisel veriler konusunda güvenilirliğini konuşurken en güvenlisi öyle bir site çıktı ki… .

Ne WhatsApp Ne Facebook.. En güvenli site Pornhub çıktı

Sözleşmenin kullanıcılara dayatılmasının ardından da özellikle sosyal medyada Telegram, Signal, BİP gibi uygulamalara yönelen milyonlarca kullanıcı oldu.

WhatsApp’ı kullanmayı bırakan vatandaşlar ise hangi uygulamanın daha güvenli olduğunu sorgulamaya başladı.

Oda tv'de yer alan habere göre, Şu anda dünya üzerinde kişisel verileri en çok toplayan site Facebook iken kişisel veriler açısından en güvenli sitenin cinsel içerikli video paylaşım sitesinin olması görenleri şaşırttı.

Yazılım şirketi Clario’nun hazırladığı tabloya göre son sözleşmeyle birlikte WhatsApp ve Facebook bir kişinin kişisel verilerinin yüzde 70’ine ulaşırken söz konusu yetişkin filmlerinin yer aldığı internet sitesinin bu verilerin sadece yüzde 5’inin işlediği aktarıldı.

Söz konusu sitenin makyaj uygulamalarından bile daha güvenli olması dikkat çekti.

Öte yandan tabloya göre dünya üzerinde, kullanan kişilerin verilerini en çok işleten sitelerin tek sahibinin Mark Zuckerberg olması da dikkat çekti.

İşte o tablo:Ne WhatsApp Ne Facebook.. En güvenli site Pornhub çıktı - Resim: 1