Abone Ol

Nail Keçili'den farklı bir Selma Ann Desmond yazısı!

Ali Taran'ı da Selma Desmond'u da yıllar öncesinden tanıyan bir isim Nail Keçili... Medyafaresi yazarı Nail Keçili Selma'ya bakın nasıl veda etti..

Nail Keçili'den farklı bir Selma Ann Desmond yazısı!

Selma uçup gitti...

O tarihlerde Cenajans, Taksim'deki ünlü Kazancıgil köşkünde çalışıyor. Ajans Türkiye'nin en büyüğü olmuş, daha da büyüyor.

Kreatif takım mensuplarının hepsi birer dahi.

Genç ve yakışıklı Ali Taran, diğerleriyle birlikte Türkiye'deki neredeyse her reklama imza atıyorlar.

Türkiye acayip bir kaos içinde; millet sokakta birbirini vuruyor.

Akşamüstleri Türkiye'nin en şöhretli ve büyük patronları Kazancıgil köşkünde buluşup, ne olacak halimizi konuşuyorlar.

Bahsettiğim 1970'lerin sonu; bayi toplantıları organize ediliyor. Herkesin, bayinin suratı asık. Biraz güldürmek, biraz ağlatmak lazım.

Ünlü fotoğrafçı Haydar Volkan, batıdan yeni bir işi Türkiye'ye getirmiş. Multivision dia'larla toplantı öncesi dev ekranlara felsefe yansıtıyoruz.  Haydar'ın özelliğidir; gösteriden hep beş dakika önce işi bitirirdi. Sabahlara kadar çalışırdı.

Karısı Selma tam tabiri ile güzellik kraliçesi gibiydi. Şartlar ne olursa olsun daima gülerdi. Çok severdim onu. Hitap şeklim "akide şekeri" idi.

Aradan seneler geçti, Ali Taran kendi ajansını devreye soktu. Selma ile Haydar ayrılmışlar.

Bir gün Bebek'te Ali ve Selma ile karşılaştım. Evlenmişler, güzel bir çocukları var. Sarıldık, öpüştük. Birbirimize iyilikler diledik.

Bir süre sonra Ali'den, Selma'nın kötü hastalığa yakalandığını öğrendim. Bu işi müthiş dert edindim, devamlı takip ettim.

Olmayacak bir zamanda gazetelerde sürpriz nikahı okudum.

İçim cız etti.

Bana bir şey sorarlarsa cevap veririm, sorulmazsa fazla konuşmam. Çünkü hayat tecrübem zannederim yeterince var. Neticede bu dünyada her koyun kendi bacağından asılıyor.

Kimbilir şimdi Rabbim Selma'yı nerede ağırlıyor? Cezalı bir yer olmadığını ümit ederim; o burada galiba imtihanını verdi. Temennim öbür tarafta huzur bulması.

Ali ise aklı olan bir adam. Allah ona da - ömrü ne kadar ise o sürede - gerekeni verir.

Bize bu işlerde fazla yorum yapmak düşmez. Her gün yaşadığımız dünyada milyonlarca kişi mutlu oluyor, milyonlarca kişi mutsuz oluyor, milyonlarca kişi ölüyor, milyonlarca bebek doğuyor.

Şimdi dini görevimizi yapacağız, güzel kızımıza rahmet dileyeceğiz. Onu dualarımızın içinden hiç çıkartmayacağız.


M. Nail KEÇİLİ