Abone Ol

Nagehan Alçı'nın Kamuflajlı Skandal Fotoğrafı Habertürk'te Olay Çıkardı

Rusya'nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna'da giydiği Ukrayna askeri üniformasıyla eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile röportaj yapan Nagehan Alçı'ya Habertürk'ten tepki geldi.

Nagehan Alçı'nın Kamuflajlı Skandal Fotoğrafı Habertürk'te Olay Çıkardı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Rusya'nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna'ya gitmiş, Alçıra, Ukrayna askeri üniformasıyla fotoğraf çektirerek sosyal medyada yayınlamıştı.

Nagehan Alçı fotoğrafın içeriğinin eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla bir röportaj olduğunu söylerken; söz konusu fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

MEHMET AKİF ERSOY'DAN TEPKİ

Fotoğraf nedeniyle Nagehan Alçı'ya birçok eleştiriye yöneltilirken; bir tepki de Habertürk'te birlikte çalıştığı Mehmet Akif Ersoy'dan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Mehmet Akif Ersoy, "Gazetecilik madem müsaade ediyor(!)arkadaşlarımızı da zamanında Irak kamuflajı veya Filistin bayrağıyla görmek isterdik." dedi.

Mehmet Akif Ersoy şunları yazdı:
"İnsan şimdi Grup Yorum’dan, bağımsızlık mücadelesi veren Ukrayna halkı için de “Defol Rusya!” şarkısı bekliyor.

“Felluce” kıvamında bir “Kiev” marşı da olur.

Gazetecilik madem müsaade ediyor(!)arkadaşlarımızı da zamanında Irak kamuflajı veya Filistin bayrağıyla görmek isterdik."

NE OLMUŞTU? 

Nagehan Alçı, söz konusu eleştirilerin ardından kamuflajı üşüdüğü için giydiğini söylemiş, ''Poroşenko ile röportaja gittiğimizde saat beş buçuktu. Hava karardıktan sonra otele dönmek çok riskli olacağı için epey gergindik ve Poroşenko ısrarla dışarıda röportaj vermek istiyordu. Ancak termometre eksi 10 dereceyi gösteriyordu. Ben titremekten konuşamaz hale gelince içeriden termal içlikli bir üniforma getirdiler. Kıyafetimin hikayesi budur.

Röportaj bitince hemen çıkardım ve benim eksi 10 derecede kesinlikle yeterli olmayan montumu giyip oradan ayrıldım. Şunu da not olarak düşeyim: Bir gazeteci olarak haberlerimi ve röportajlarımı objektif yaparım ama ben bu işgal ve istila karşısında asla tarafsız değilim. Tüm kalbimle vatan savunması yapan Ukrayna halkının yanındayım. Ben bugün otobüsümüz Kiev’den ayrılırken kızını bana emanet edip gözyaşları içinde boynuma sarılan annenin yanındayım'' ifadelerini kullanmıştı.