MedyaFaresi MedyaFaresi

Nagehan Alçı'nın 'İmamoğlu' övgüsüne Sabah'tan tepki: Hayırdır bu ne hız!

Türkiye yerel seçimleri geride bırakırken CHP’nin üç büyükşehri kazanması, iktidar tarafında tartışmaları da beraberinde getirdi.

Eklenme: 03 Nisan 2019 20:10 - Güncelleme: 03 Nisan 2019 20:25

CHP'nin İstanbul, İzmir ve Ankara'yı kazanmasının ardından özellikle iktidara yakın medyada yazarlık yapan isimlerin söylemlerinde yaşanan değişiklikler dikkat çekmeye başladı. Bu isimlerin en başında da Nagehan Alçı geliyor.

Nagehan Alçı seçimlerin ardından Habertürk TV’de seçim değerlendirmesi yaparken, Ekrem İmamoğlu’nun CHP içerisinde yükselen yeni bir figür olduğunu vurguladı. İmamoğlu’nun seçim kampanyası ve seçim gecesi duruşunu öven Nagehan Alçı, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İmamoğlu’nun aday olabileceği yorumunu yaptı.

Bu yorum, Berat Albayrak'a yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi'nin Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek tarafından tepkiyle karşılandı.

Şimşek, Alçı’nın videosunu paylaşarak, “Gazeteci Nagehan Alçı Hanımefendi, maşallah Ekrem İmamoğlu güzellemesine başlamış bile! Hayırdır bu ne hız! İmamoğlu’nu YSK’dan önce İstanbul Belediye Başkanı ilan etmiş, sonra da 2023’te Erdoğan’ın karşına CB Adayı olarak bile çıkarmış! Enteresan...”yorumunu yaptı.

En Çok Okunan Haberler