Abone Ol

Murathan Mungan’dan Sıla’ya: Yazdığım şarkılardan hangisini istersen senindir!

Türkiye edebiyatının önde gelen şair ve yazarlarından Murathan Mungan, darbelere karşı olduğunu ama Yenikapı’daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılmayacağını açıklamasından sonra hedef haline gelen Sıla’ya destek verdi.

Murathan Mungan’dan Sıla’ya: Yazdığım şarkılardan hangisini istersen senin!

Mungan’ın Twitter’dan paylaştığı mesaj şöyle:

Murathan Mungan’dan Sıla’ya: Yazdığım şarkılardan hangisini istersen senindir! - Resim: 1

Ne olmuştu?

Sıla, Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı mitinge gitmeyeceğini açıklamasından sonra hedef haline gelmiş, konserleri iptal edilmişti.

Murathan Mungan’dan Sıla’ya: Yazdığım şarkılardan hangisini istersen senindir! - Resim: 2Tuğçe Kazaz: Sıla, Yenikapı mitingine menfaat için giden sahtekarlardan daha mı kötü?

"Hicap duyuyorum..."
Sıla Gençoğlu Instagram sayfasından konu hakkında şu açıklamayı yapmıştı:

"Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim.


"Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum. Demokrasi farklılıklara saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır.

Murathan Mungan’dan Sıla’ya: Yazdığım şarkılardan hangisini istersen senindir! - Resim: 3Sosyal medyada linç edilen Sıla Gençoğlu kimdir?

"Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim.

"Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir.

"Saygı, sevgi, iyi niyetle..."

Aylin Aslım’dan destek

Aslım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Pazar günü mitinge katılan sanatçı arkadaşlar buna ses çıkarır umarım. Demokrasi için gitmiştiniz ya, o sebepten" dedi.

Kırklareli Belediyesi'nden destek
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla müzisyeni Kırklareli'ne davet etti.

Kesimoğlu, "Eğer Sıla Gençoğlu kabul ederse demokrasi aşığı Kırklareli'de onu ağırlamaktan onur duyarız... #SılaYalnızDeğildir" dedi.