Abone Ol

Murat Ülker'in Kullandığı Geliyor Gelmekte Olan Sözünün Kaynağı Ortaya Çıktı

İş insanı Murat Ülker'in, Linkedin’de paylaştığı ve siyasetçilerin de kullandığı "geliyor gelmekte olan" sözlerinin bitcoin ile ilgili olduğu ortaya çıktı.

Murat Ülker'in Kullandığı Geliyor Gelmekte Olan Sözünün Kaynağı Ortaya Çıktı

Türkiye’nin en zengin iş insanlarından Murat Ülker son dönemde Linkedin hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Pladis Başkanı ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker’in 'hayat pahalılığı' ve 'işsizlik'ten, 'Kuran’ı nasıl okumak' gerektiğine, 'kibir ve güç sarhoşluğu'ndan,  'dijital medya yatırımları'na kadar birçok konuda dile getirdiği görüşleri sosyal medya hesabından binlerce kişiye ulaştı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre; Murat Ülker, Linkedin hesabından yaptığı son paylaşımda hem Türkçe hem İngilizce olarak “geliyor gelmekte olan” yazdı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve muhalif siyasetçilerin çokça kullandığı bir slogan olması Ülker’in bu sözlerine ilgiyi arttırdı.

 


Play Video


Advertisement: 0:13

 

 


Ancak gerçek hemen bu sözlerin altında etiketlerde ortaya çıktı. #bitcoin #blockchain #money #banking #iot etiketleri kullanan Murat Ülker, aslında bir girişimci olan Granny&Smith CEO’su Lars Behrendt’in paylaşıma atfen bu sözleri dile getirmişti. 49 yaşındaki Alman girişimci, yaptığı paylaşımda “bu altı dakika bankacılar ve geleneksel finansal kurumlar için bir kabus olacak” diyerek yıllar önce Bitcoin ve kripto paralar hakkında yaptığı bir konuşmaya atıfta bulunuyordu.

Murat Ülker’in “geliyor gelmekte olan” dediği Bitcoin, Türkiye’nin döviz kuruna Kur Korumalı Mevduat hamlesi yapmaya hazırlandığı Ekim 2021’de 61,374 doları gördükten sonra şimdilerde 16 bin-17 dolar seviyesinde geziyor.