Abone Ol

Muharrem İnce'den noter önünde flaş açıklama!

CHP'li Muharrem İnce, olağanüstü kurultay için imza verdi. Ankara'daki bir notere giderek imza veren İnce, kurultay tartışmalarıyla ilgili de açıklama yaptı.

Muharrem İnce'den noter önünde flaş açıklama!

İşte Muharrem İnce'nin konuşmasından satırbaşları;

"51 gün yeterli bir süre değil. Daha uzun bir sürede yapmak lazım, örgütü hazırlamak lazım. Kendinin hazırlanması lazım insanın. noterden taahhütname imzaladım.

Önümüzdeki dönemde genel başkan olursam üyelerin önüne sandık koyacağımı, STK'ların oy kullanacağını, baroların, odaların, başka siyasi partilerin üyelerinin oy kullanacağı bir ön seçimle cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi; burada kendim de aday adayı olacağım.

Ama seçimi kazanmazsam partiyi hemen olağanüstü kurultaya götüreceğimi taahhüt ettim. Ben koltuk derdinde değilim.

Çocuklarımızın geleceğinin derdindeyim. Seçime 50 gün kalınca gel adayımız ol" deyince olmuyor bu. Zaferin mümkün olacağını ve iyi bir hazırlık gerektiğini düşünüyorum.

Sayın genel başkanımıza da bu cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmadı. Önümüzdeki 5 yıl sonra seçimde aday olmayacağı de kesin gibi. Olsaydı şimdi olurdu.

Bir an önce olağanüstü kurultaya gitmenin doğru olacağını düşünüyorum. Ben imzaların sorumlusu değilim. PM üyemize ve vekillerimize sorun. Tuncay Özkan'ın sözlerine cevap vermeye gerek duymuyorum."

Muharrem İnce'den noter önünde flaş açıklama! - Resim: 1