MedyaFaresi MedyaFaresi

Nevşin Mengü: Muhabir tam teçhizat yerlerde, kameraman tişörtle çekimde!

Ünlü gazeteci Nevşin Mengü, A Haber’in sınırda yaptığı tartışmalı yayına ilişkin yeni bir görsel paylaştı ve tartışmayı yeni bir boyuta taşıdı.

Eklenme: 15 Ekim 2019 15:21 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 18:03

A Haber Yurt Haberler Müdür Kerim Ulak'ın sınırda ‘kurşunlar üzerimizden vızır vızır geçiyor’ diyerek yaptığı yayının tartışmaları sürüyor.

TRT Haber muhabirinin o onlarda Ulak’ın aksine ayakta ve gayet sakin tonda bir yayın yaptığının ortaya çıkması sonrası, A Haber ekibinin izleyiciyi kandırdığı iddiaları sosyal medyada hızla yayılmıştı.

TRT muhabiri, A Haber muhabirinin foyasını nasıl ortaya çıkardı?

A Haber yönetimi, yapılan bu yayının arkasında durarak bunun bir önlem olduğunu savunmuş, TRT ekibinin yayın biçiminin bir referans kabul edilemeyeceğini açıklamıştı.

Tartışmalara bugün ise ünlü gazeteci Nevşin Mengü de katıldı.

Mengü, Kerim Ulak ve kameramanın olay yerinde çekilmiş bir başka fotoğrafını paylaşarak, A Haber’e aldatıcı yayın yapma göndermesinde bulundu.

Deneyimli gazeteci, “Günlerdir tartışılan meseleye ait bir başka kare. Ahaber, muhabirimizi korumak suç mu diyor. Madem bulundukları yerde vızır vızır mermiler geçiyor, muhabirin canı can; kameramanın ki patlıcan mı? Muhabir tam teçhizat yerlerde, kameran tshirtle çekimde” ifadelerini kullandı.