Abone Ol

Müge Anlı'dan son dakika Rahmi Özkan açıklaması

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ile tanınan Avukat Rahmi Özkan'ın torunu Deha Reha Uğur hayatını kaybetmişti, Müge Anlı, atv canlı yayınında konuyla ilgili açıklamada bulundu ve Özkan'a baş sağlığı mesajı gönderdi.

Müge Anlı'dan son dakika Rahmi Özkan açıklaması

Müge Anlı programının ünlü avukatı Rahmi Özkan'ın bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden torunu Deha Reha Uğur, önceki gün hayatını kaybetmiş, henüz 13 yaşında olan Deha Uğur Özkan, 22 Aralık Pazar günü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmişti.

RAHMİ ÖZKAN'IN TORUNU NEDEN ÖLDÜ?

Müge Anlı’nın ‘Tatlı Sert’ televizyon programında yorumcu olarak yer alan avukat Rahmi Özkan’ın torunu Deha Uğur Özkan (13) önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Özkan’ın vefat haberini eğitim gördüğü TED Koleji de yayımladığı başsağlığı mesajıyla duyurmuştu.

MÜGE ANLI CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Müge Anlı, ölüm haberiyle ilgili programın açılışında bir açıklamada bulundu ve "Haftasonu üzücü günler geçirdik çünkü Rahmi Özkan'ın torunu bir süredir tedavi görüyordu ve maalesef tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ölüm her şekilde acı, her şekilde insanların sevdiklerinin yanına yakışan bir şey değil, 13 yaşındaki bir çocuğa hiç yakıştırılacak bir şey değil.

Ben başta Rahmi Bey olmak üzere Özkan ailesine, annesine, babasına tüm yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Gönderdiğiniz sevgi dolu mesajlar için ve okuduğunuz dualar için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun sizlerden. Rahmi Bey, bir süre aramızda olamayacak. ne zaman kendini iyi hissederse yine programda beraber olacağız." dedi.

RAHMİ ÖZKAN KİMDİR?

İş, sanat ve sosyete dünyasının yanı sıra, yeraltı dünyasından birçok kişinin avukatlığını yapan Hüseyin Rahmi Özkan olan ünlü avukat, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverek ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu ilçede, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdikten sonra derneklerde aktif olarak yer aldı.

Rahmi Özkan, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etti. Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçildi. Bu görevini 1963 yılına kadar sürdürdü.

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programının avukatlığını üstleniyor. Daha önce de Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev aldı. Her ne kadar Müge Anlı programıyla tanınırlığı artırsa da bir döneme damga vuran Rahmi Özkan, Haluk Bilginer ve Cem Kurtoğlu'nun sunduğu 'Sıcağı Sıcağı'na programına da konuk olarak katılmıştı. Rahmi Özkan’ın kızı Sahra Özkan, İstanbulspor'un eski futbolcularından Serdar Kızılavaz'la evli.