Abone Ol

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Dünya Artistler Futbol Şampiyonası Art-Futbol kapsamında Moskova'ya gelen Türkiye ünlüler takımı turnuvanın açılış kapsamında Gorki Park'ta Türk-Rus dostluğunu pekiştirmek için sahneye çıktı.

Moskova'da Ruslar Türk müziği ile coştu

Söyledikleri parçalarla Moskovalıları coşturan Türk müzisyenler, etkinliğe katılanlardan da tam puan aldı. Badem grubu, Zafer Peker, Umut Zen, Deniz Cem, Buğrahan Çayır, Zvezda ve DJ Tando ile sahneye çıkan Türkiye Artistler Milli Takımı, Rus dinleyicilere bir de sürpriz yaparak ünlü Rus halk şarkısı 'Katyuşa'yı seslendirmesi büyük bir coşkuya sebep oldu.

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu - Resim: 1

Organizatörler, Türkiye Artistler Milli Takımı'nın turnuvaya katılarak soğuyan Türk-Rus ilişkilerini ısıttığını dile getirerek, Türk ve Rus halklarının bir birini çok sevdiğini belirtip Türkiye'nin böyle bir organizasyonda yer almasının sevindirici olduğunu söylediler.

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu - Resim: 2

Türk müzisyenler ise Moskova'ya ayak bastıkları ilk dakikadan itibaren kendilerine büyük bir ilgi gösterildiğini, olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadıklarını belirtip memnuniyetlerini dile getirdiler. Türkiye Artistler Milli Takımı bugün ilk maçını Romanya ile saat 1400'te Spartakovets stadında oynayacak.

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu - Resim: 3

A Grubu'nda İtalya, Hollanda ve Romanya ile mücadele edecek olan Türkiye'nin kadrosunda şu isimler yer alıyor Ersin Korkut, Cansel Elçin, Feridun Düzağaç, Siyamend Kaçmaz, İbrahim Kendirci, Sarp Apak, Hakan Meriçliler, Zafer Peker, Mehmet Esen, Umut Kurt, Sarp Levendoğlu, Mustafa Kemal Öztürk, Adil Karaca, Ender Alkan, Mustafa Kocabey, Koray Kasap, Umut Zen, Olgu Baran Kubilay, Uğur Akyürek, Teoman Topçu, DenizCem.

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu - Resim: 4

Turnuvada yer alan 16 ülke şöyle Almanya, Rusya, Türkiye, Arjantin, Romanya, İtalya, Hollanda, Kazakistan, İngiltere, Kore, İran, Estonya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya ve Macaristan.

Moskovalılar, Türk müziği ile coştu - Resim: 5

dha