Abone Ol

MİT'ten Erdoğan'a içeriden gelecek suikast uyarısı

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar bugünkü köşesinde Erdoğan'a suikast iddiasında bulundu.

MİT'ten Erdoğan'a içeriden gelecek suikast uyarısı

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar bugünkü köşesinde MİT’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı içeriden gelecek bir suikast ihtimaline karşı uyardığını iddia etti.

Önkibar'ın yazısı şöyle:

“MİT, Tayyip Erdoğan’a ısrarla şunu anlatıyormuş:

‘Sizi bombalı bir saldırı ya da kazayla değil, içeriden bir suikastle öldürmek istiyorlar. En yakın çevrenize bile dikkat edin!..’

Erdoğan bu uyarıyı dikkate almış olacak ki Saray’ın yüzlerce odalı konut kısmında her akşam başka bir odada yatıyor. Keza yemeklerinde fevkalade dikkatliymiş.

MİT’in bu uyarısı önemli.

15 Temmuz’u yaptıran ve yenilen emperyal iradenin Erdoğan’dan kurtulmak istediği sır değil. Bu itibarla içeriden saldırma ihtimalleri var.

ODA TV’nin belgelerle yazdığına göre Nazif Karaman ve Talha Uğurluel gibi isimlerin bile kripto FETÖ’cü olduğunun tescillenmesi önemli... Hele Nazif Karaman... Adam güya FETÖ avcısı pozlarında ama gerçekte kripto casus... Dolayısıyla böyle bir zeminde Tayyip Erdoğan’ın dikkat etmesi gereken sözde abdestli-namazlı tayfadır... Ben Erdoğan’ın yerinde olsam Alevi-Türkmen çocuklarını Saraya koruma yapardım ki hatırlayın onlardan biri Marmaris’te Erdoğan’ı koruma adına şehit olmuştu.”