MedyaFaresi MedyaFaresi

Minik Atakan tatilcilerin gözü önünde boğulmuş

Minik Atakan'ın boğulduğu anlar bir tatilcinin cep telefonu tarafından kaydedildi. Videodaki o anlar kahretti.

Eklenme: 30 Ağustos 2017 19:36 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 19:38

Minik Atakan'ın boğulduğu anlar bir tatilcinin cep telefonu tarafından kaydedildi. Suyun hemen altında hareket edip yukarı çıkmaya çalışan Atakan'ı kimse fark etmemiş...

Antalya'nın Manavgat ilçesinde ailesiyle birlikte 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan 6 yaşındaki Yiğit Atakan Arı'nın havuzda boğulduğu anların, kendi çocuğunu çeken bir tatilcinin kadrajına girdiği ortaya çıktı. Görüntülerde suyun altında kalan minik Atakan'ın hareket etmeye çalıştığı ancak suyun üzerine çıkamadığı ve durumu kimsenin fark etmediği görülüyor.

Olay Manavgat Kızılağaç bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, 26 Ağustos’ta ailesiyle Eskişehir’den Antalya’ya tatil yapmak için gelen Arı ailesi, bir otele yerleşti. Dün 16.00 sıralarında baba Ersin Arı (40) ile 6 yaşındaki oğlu Atakan Yiğit Arı otelin havuzuna girdi. Havuzda bulunan su kayağında eğlenen baba ve oğul bir müddet sonra havuzdan çıktı. Atakan ise havuzdan çıktıktan sonra ayakları yandığı için babasından terlik istedi. Terlikleri getirmek için oturdukları şezlonglara giden baba, geri döndüğünde oğlu Atakan’ı göremedi. Havuz ve otelin çevresinde oğlunu arayan baba, yaklaşık yarım saat sonrası oğlunu kaykayın havuzla buluştuğu yerde suyun içerisinde buldu.

"Oğlum bensiz havuza asla girmezdi"

Otopsisi yapılan küçük çocuğun cenazesini almak için morga gelen baba, olayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun ölümünde ihmal olduğunu öne süren baba Ersin Arı, "Oğlum bensiz havuza asla girmezdi. Üzerinde kollukları vardı. Havuza beraber giriyorduk. Kaykaya bindik ve eğleniyorduk. Bir müddet sonra 'hadi oğlum çıkalım' dedik, o da 'tamam baba' dedi. Havuzdan çıktığımızda ‘baba ayaklarım yanıyor’ dedi. Ben de terliklerini almak için oturduğumuz yere yönlenmiştim. Geri geldiğimde oğlum olduğu yerde yoktu" dedi.

Daha sonra oğlunu etrafta aramaya başladığını belirten Arı, "Oğlum bensiz havuza asla girmezdi. Üzerinde kollukları vardı. Yarım saat sonra geldiğimde suyun içerisinde buldum. Yaşıyordu. Otel müşterilerinden bir doktor müdahale etti. Kalp masajı yaptı. Karnı hareket ediyordu, nabzı da atıyordu. Otelde doktor, ambulans yoktu. Yaklaşık 20 dakika boyunca ambulans bekledik. Ölüm haberini Manavgat Devlet Hastanesinde verdiler" diye konuştu.

Bu yıl birinci sınıfa başlayacağı öğrenilen küçük Atakan’ın cenazesi otopsi yapıldıktan sonra Antalya Adli Tıp Morgundan ailesi tarafından alındı. Küçük çocuğun cenazesi bugün Eskişehir Yusuflar Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Öte yandan küçük Atakan'ın ölmeden 4 saat önce ailesi tarafından çekilen son görüntülerin ardından boğulma anı görüntüleri de ortaya çıktı.