MedyaFaresi MedyaFaresi

Milyoner'de Flaş Galatasaray Sorusu: Yarışmacı Çekilmek Zorunda Kaldı

Kim Milyoner Olmak İster programına Galatasaray sorusu damga vurdu. Katılan yarışmacı ise soru karşısında gei çekilme kararı aldı.

Eklenme: 06 Kasım 2021 08:24 - Güncelleme: 06 Kasım 2021 08:27

Yeni para ağacı ile daha fazla kazandıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de büyük heyecan sürüyor. 7'den 70'e büyük bir ilgiyle izlenen Milyoner'de yarışan 42 yaşındaki Zuhal Aşçı, aslen Niğdeli ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan Zuhal Hanım, 14 yıldır bir kamu kurumunda uzman olarak çalışıyor ve en büyük hayalinin 11 yıldır yazdığı "Kızıma Nasihatlerim" adlı kitabını çıkartmak olduğunu söyleyen Aşçı, yarışmada kaşısına çıkan Galatasay sorusuna yanıt veremeyince çekilmek zorunda kaldı.

Soru : 2000'de UEFA Kupasını kazanan Galatasaray'ın Arsenal'ı yendiği final maçında son penaltı golünü kim atmıştır?
A- Hagi
B- Ergün Pembe
C- Popescu
D- Ümit Davala
Doğru Cevap: Popescu

NE OLMUŞTU?

2000 UEFA Kupası Finali, 17 Mayıs 2000 tarihinde Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Parken Stadyumu'nda oynanan, UEFA Kupası 1999-2000 sezonu'nun şampiyonunun belirlendiği maçtır. Türk kulübü Galatasaray ile İngiliz kulübü Arsenal arasında oynanan ve normal süresi 0-0 biten maçı Galatasaray, penaltı vuruşları sonucu 4-1 kazanarak kupanın sahibi oldu.