Abone Ol

Milliyet Fikret Bila'nın istifasını da sansürledi

t24 sitesinin haberine göre Fikret Bila, dün Milliyet çalışanlarına gönderdiği e-posta ile gazeteden ayrıldığını açıklamıştı. Gazete bu istifayı bakın nasıl sansürledi?

Milliyet Fikret Bila'nın istifasını da sansürledi

Milliyet gazetesi, yaklaşık 3 yıl önce Demirören Ailesi tarafından genel yayın yönetmenliği görevine getirilen Fikret Bila'nın istifasını sansürledi. Dün, idari görevinin yanı sıra, 30 yılı aşkın bir süredir çalıştığı, istihbarat şefliği ve Ankara temsilciği de yaptığı Milliyet’le yollarını tamamen ayırdığını açıklayan Bila'nın istifa kararına gazetenin bugünkü nüshasında yer verilmedi. Gazetenin künye bölümünde de Bila'nın ismi hâlâ genel yayın yönetmeni olarak yer aldı. 

İstifa haberini Milliyet çalışanlarına bir e- posta ile duyuran Bila'nın açıklaması şöyleydi: 

 "Değerli çalışma arkadaşlarım,

Üç yıldır yürüttüğüm genel yayın yönetmenliği görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyorum. Başta sayın Erdoğan Demirören olmak üzere Demirören ailesine ve her zaman her konuda desteğini gördüğüm siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sevi ve saygılarımı sunuyorum."

Milliyet Fikret Bila'nın istifasını da sansürledi - Resim: 1

Can Dündar'a silahlı saldırı haberi internetten kaldırılmıştı

Milliyet gazetesi son olarak Can Dündar’a Çağlayan Adliyesi önünde yapılan silahlı saldırının haberinin, patron müdahalesi ile gazetenin internet sitesinden çıkarılmasıyla gündeme gelmişti. Erdoğan Demirören ve çocuklarının müdahalelerinin Reza Zarrab haberlerine de uzanmasının ardından, sansüre itiraz eden gazetenin internet sitesi milliyet.com.tr’nin yayın yönetmeni Serkut Bozkurt da yaklaşık 3 ay önce transfer edildiği gazeteden önceki hafta ayrılmak zorunda kalmıştı.

Telefonda Erdoğan'la konuşurken ağladığı ses kayıtları ortaya çıkmıştı

Milliyet ve Vatan’ı Doğan Yayın Holding’ten satın aldıktan sonra medya grubunun başına kimi getireceğini dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’a sorduğu ortaya çıkan Erdoğan Demirören, iktidara en yakın medya patronları arasında girdi. Erdoğan Demirören’in, ‘İmralı Zabıtları’ haberine sinirlenen Tayyip Erdoğan’ı aradığında, “Patron” diye hitap ettiği ve telefonda ağladığı ses kayıtlarıyla kamuoyuna yansımıştı.

Bila'nın yerine Mehmet Soysal ismi konuşuluyor

Fikret Bila, yaklaşık iki ay önce on yıl TGRT Haber'de çalıştıktan sonra Milliyet'te yazmaya başlayan Mehmet Soysal'ın Demirören ailesi tarafından medya grubu başkanlığına getirilmesine itiraz etmiş, bunun üzerine söz konusu atama geri alınmıştı. Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği için önde gelen adaylar arasında Soysal'ın da bulunduğu, Bila'nın da yıllarca çalıştığı Doğan Grubu’na dönebileceği, Hürriyet'te yazabileceği konuşuluyor. (T24)