Abone Ol

Milli Piyango Biletindeki Skandal Ardahan'ı Karıştırdı

Milli Piyango'nun 9 Ocak 2021 tarihindeki çekiliş kuponunda Çıldır Gölü'nü Kars il sınırları içerisinde gösterilmesi Ardahanlılar tarafından tepkiyle karşılandı.

Milli Piyango Biletindeki Skandal Ardahan'ı Karıştırdı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Milli Piyango idaresince 9 Ocak'ta çekilişi yapılacak olan bilette yer alan "Çıldır Gölü Kars" ibaresinin düzeltilmesini istedi.

Bu hatanın Ardahanlıları üzdüğünü belirten Demir, "Çıldır ilçesi ve Çıldır gölü bizim kontrolümüzdedir" dedi.

Milli Piyango'nun 9 Ocak 2021 tarihindeki çekiliş kuponunda Çıldır Gölü'nü Kars il sınırları içerisinde gösterilmesi Ardahanlılar tarafından tepkiyle karşılandı.

Milli Piyango Biletindeki Skandal Ardahan'ı Karıştırdı - Resim: 1

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sivil Topluk Kuruluşları ve siyasi parti temsilcileriyle ile birlikte Çıldır Gölü'nünŞenlik bölgesinde bir araya gelen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 Ocak'ta çekilişi yapılacak olan Milli Piyango biletinde Çıldır Gölü'nün Kars'ın gibi gösterilmesinin Ardahanlıları üzdüğünü söyledi.

"BU OLAYIN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Bunun bir hata olduğunu, basın aracılığıyla hatandan dönülmesini istediklerini belirten Demir, "9 Ocakta çekilişi yapılacak olan Milli Piyango biletinde Çıldır Gölü ve altına Kars yazılması bizleri üzdü. Ardahanlıları üzen bu durumun düzeltilmesini istiyoruz.

Çıldır gölü yazıp ta altına Kars yazmak Milli Piyango idaresinin hatalı bir davranışıdır. Bunu bir hata olarak görüyor ve Ardahanlıları üzen bu olayın düzeltilmesini istiyoruz.

Çıldır Gölü ve Çıldır ilçesi de Ardahan coğrafyası içerisindedir. Bir kısmı Kars'ın coğrafi sınırıyla ilintilidir ama Çıldır ilçesi ve Çıldır gölü bizim kontrolümüzdedir." ifadelerini kullandı.

Milli Piyango Biletindeki Skandal Ardahan'ı Karıştırdı - Resim: 2

"BÖYLE BİR HATANIN YAPILMAMASI LAZIMDI"

Başkan Demir, "Biz Ardahanlılar olarak 81 vilayetimizi de seviyoruz ve bugüne kadar da Kars, Iğdır, Ardahan ayrımını da yapmadık. Ancak bugün buradaki basın açıklamamıza vesile olan köklü kuruluş Milli Piyango idaresidir. Milli Piyango'nun kurumsal hafızası böyle bir hatayı yapmaması lazımdı.

9 Ocak 2021 yılında çekilecek olan Milli Piyango çekilişinde şanlı, şerefli Çıldır ilçemiz ve onun çok güzel gölü Kars sınırları içerisinde gösterilmiş. Biz Ardahanlılar olarak Milli Piyango İdaresine Ardahanlıları üzen bu büyük hatadan, yanılgısından geri dönmesini ve telafi edecek bir organizasyonu yapmalarını rica ediyoruz." şeklinde konuştu.

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu'da söz konusu ibarenin düzeltilmesi için çalışacaklarını ifade etti.