MedyaFaresi MedyaFaresi

MHP'den Sabahattin Önkibar'a tepki: YouTube kanalında üç kuruş para kazanabilmek için...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Sebahattin Önkibar’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Eklenme: 09 Şubat 2020 14:49 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 14:53

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Gazeteci Sabahattin Önkibar'ın YouTube hesabından Devlet Bahçeli ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Büyükataman, "Sağlığını sorgulayabileceğimiz bir aklı bulunmayan Sebahattin Önkibar isimli müptezel, kendi YouTube kanalında üç kuruş para kazanabilmek için iftiralarını istihbarat, hayal dünyasını gerçekmiş gibi anlatarak vatandaşlarımızın arasına kin ve nefret tohumları saçmaktadır." dedi.

Sabahattin Önkibar'dan bomba iddia! Devlet Bahçeli'nin asıl hastalığı ne?

“Bahçeli’nin hastalığının tam adı Kardiyomiyopati” ifadelerini kullanan Önkibar, “Kardiyomiyopati ne demek’ diye sorarsanız... Kalp kasları çok zayıf. Kalp, pompa fonksiyonunu yerine getiremiyor. Kan yetirince temizlenemiyor ve ciğerlerde sıvı toplanıyor. Bu hastalığın belirgin özelliği aşırı halsizlik, bellek kaybı ve Allah korusun pıhtı atmaları görülüyor bu tür hastalarda” şeklinde konuşmuştu.

Büyükataman'ın açıklaması şöyle;

1-Sağlığını sorgulayabileceğimiz bir aklı bulunmayan Sebahattin Önkibar isimli müptezel, kendi YouTube kanalında üç kuruş para kazanabilmek için iftiralarını istihbarat, hayal dünyasını gerçekmiş gibi anlatarak vatandaşlarımızın arasına kin ve nefret tohumları saçmaktadır.

2- Durup durup Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumuna dair hayal ürünü safsataları diline dolayan, olmayan hastalıkları varmış gibi göstermek suretiyle spekülasyonlara sebep olan ve halkımızın aklını karıştırmayı amaçlayan bu ucube, olmayan aklı ile komplo peşine düşmüştür.

3- “Türkeşsiz Türk Milliyetçiliği” peşinde koşanların, “Devlet Bahçelisiz MHP” kumpası kuranların avuçlarını yaladığına yakın tarih şahittir. Bugün Sayın Genel Başkanımızın sağlığı üzerinden yürütülmek istenen tartışmaların da aynı karanlık odaklar tarafından yönetildiği açıktır.

4-Sayın Genel Başkanımızın sağlığı ile ilgili ipe sapa gelmez açıklamalar yapan bu akılsıza tavsiyemiz, tanıdığını söylediği tıpçılara görünmesidir. Gerçi değil onun tanıdığı, dünyadaki bütün baytarlar bir araya gelse böyle bir vakayı iyileştirecek tedavi yöntemini bulamayacaktır.