MedyaFaresi MedyaFaresi

MHP'den Mehmet Çilingiroğlu'na tehdit: Dilini kökünden koparırız

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çilingiroğlu'nu Bahçeli, MHP'yi kapatsın, gitsin AKP'ye orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var anlamış değilim" sözleri nedeniyle hedef aldı.

Eklenme: 07 Ekim 2020 13:40 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 13:52

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nun "Bahçeli, MHP'yi kapatsın, gitsin AKP'ye orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var anlamış değilim" sözleri nedeniyle Çilingiroğlu ve Halk TV'yi hedef aldı. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çilingiroğlu için "sözde bilim adamı" diyen Yalçın, "Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız" ifadelerini kullandı.

Yalçın, açıklamasında Halk TV'yi için de, "Tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz" ifadelerini kullanarak "İlgili mercileri göreve davet ediyoruz" dedi. 

Halk TV'de Koronavirüs konulu yayına konuk olan iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Türkiye'deki salgın verilerinin şeffaf olmadığını, Türk Tabipleri Birliği'nin uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "TTB kapatılsın" sözlerini hatırlatan Çilingiroğlu, "Ankara Tabipler Odası diyor ki 'Sadece Ankara'da biz 4 bin vaka görüyoruz' oradan Bahçeli çıkıyor diyor ki... Ben Bahçeli'yi anlamış değilim. Bahçeli, MHP'yi kapatsın, gitsin AKP'ye orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var anlamış değilim. Belki siz daha iyi anlarsınız" sözlerini kullandı. 

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çilingiroğlu'nu sözleri nedeniyle hedef aldı.

Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan'ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı" diyen MHP'li Yalçın, "Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız" ifadelerini kullandı.

Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan'ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı.

Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor."

"Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde…

"Halk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan'ımızın Tabipler Birliği'nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin."

"Çünkü adının başında Türk sıfatı bulunan Tabipler Birliği'nin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan.

"Arkasında HDP’den çok CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP lideri sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de deprem etkisi yarattı"

"Bilinsin ki siyasette kirli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha birçok maskeyi indirip ardındaki ihanet suretlerini göstermeye devam edecek."

"Sayın Genel Başkan'ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz"