MedyaFaresi MedyaFaresi

MHP'de Enginyurt'a destek istifası: Yapılan haksızlığı hazmedemiyoruz

MHP'de, fındık rekoltesi hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi eleştirdiği için partiden ihraç edilen Cemal Enginyurt depremi devam ediyor. MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz'ın görevini bırakmasının ardından Ulubey ilçe başkanı ve yönetimi kurulu istifa etti.

Eklenme: 08 Ağustos 2020 17:28 - Güncelleme: 08 Ağustos 2020 17:32

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık rekoltesini 665 ton olarak açıklamasına yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda tepki gösteren Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edilmişti.

Enginyurt'un disiplin kuruluna sevk edilmesine ilk tepkiyi Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz göstermiş ve istifa etmişti. MHP'de ki deprem bununla da bitmedi. MHP Ulubey ilçe başkanı ve yönetim kurulu bugün partiden istifa ettiğini açıkladı.

MHP Ulubey ilçe Başkanı Hakkı Yüksel sosyal medya hesabından açıklama yaparak yönetim kuruluyla birlikte istifa ettiklerini duyurdu.

Yüksel açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Değerli Ulubeyli kardeşlerim ülkücülük adına mücadele verdiğimiz ya devlet başa ya kuzgun leşe diyerek bir çok seçime girdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi yönetim kurulu ile fikir ayrılığına girmiş bulunmaktayız.

"Bilinmesini isterim Ordu halkının menfaatlerini savunduğu için partimizden ihraç edilen milletvekilimiz sayın Cemal Enginyurt'a yapılan haksızlığı hazmedemiyoruz. Sayın Cemal Enginyurt dün olduğu gibi bugün de yarın da halkın adamı olarak Ordu'nun halkının menfaatlerini savunacağına inancımız tamdır.

"Ayrıca vekilimizin, il başkanımızın olmadığı yerde yarın bizleri de yok sayacaklar. 19 ilçe başkanımız 1 Kasım sonrası liderinin yanında dimdik durmuştur, ama görünen o ki 19 ilçe başkanlarımızdan birini bu göreve layık görmeyip dışarıdan il başkanı atanıyorsa yapacak bir şeyimiz kalmamıştır.

"Bu vesileler ile birlikte bugün itibari ile ilçe yönetim kurulumuzla birlikte MHP ilçe Başkanlığı'ndan istifa ediyorum."