Abone Ol

Metro Turizm'de istifa! Murat Hazinedar'ın eşi ortaklığı bitirdi

Odatv sitesinde yer alan habere göre, Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar, Metro Turizm ortaklığından istifa etti.

Murat Hazinedar'ın eşi ortaklığı bitirdi

CHP’li Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar, Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’le ortaklığını sonlandırdı...

CHP’li Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar, Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’le ortaklığını sonlandırdı. Özlem Hazinedar’ın istifasını, Galip Öztürk’ün Odatv’ye “İlişkilerimi dondurdum” açıklamasından bir hafta sonra sunması dikkat çekti.

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Öztürk Ünal, Galip Öztürk’ün kızı, Yönetim Kurulu üyesi Özlem Hazinedar ise Murat Hazinedar’ın eşi.

CHP’li Başkan Hazinedar’ın eşi Özlem Hazinedar, yönetime istifa dilekçesini sundu ve istifası 18 Ekim 2016’da kabul edilip karara bağlandı. Galip Öztürk ise 13 Ekim 2016’da Odatv’ye açıklamada bulunup “Karısını mağdur etmemek için yönetimden çıkartmadım. Şu anda Özlem Hanım bu nedenle yönetimde duruyor” demişti.

İşte o karar:

"İLİŞKİLERİMİ DONDURDUM" DEMİŞTİ

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk daha önce Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Murat Hazinedar'la ilişkimi, Murat'ın Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndaki konuşması gündeme geldikten sonra dondurdum" demişti.

Galip Öztürk, Odatv'nin "Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'ın Gülen Cemaati'ni öven açıklamaları ve hakkında açılan soruşturma nedeniyle yurtdışına çıkmasının yasaklanmasının ardından ortaklığınızı sürdürecek misiniz?" sorusuna şöyle yanıt vermişti:

“ABİ BEN GİRERİM YÖNETİM KURULU'NA' DEDİĞİ İÇİN YÖNETİME ALMIŞTIM”

"Benim hiçbir maddi ve manevi ortaklığım söz konusu değil. O, siyasete girmeden evvel cezaevindeydim, yanıma gelip gidiyordu hemşehrim sıfatıyla. Millet bizden kaçarken o cesaret gösterip 'Abi ben girerim Yönetim Kurulu'na' dediği için ben onu yönetime almıştım. Siyasete girdikten sonra karısına devretti, yine sesimi çıkarmadım. Ama görüyorum ki şimdi özel yaşantısında da sıkıntılar var, karısıyla boşanma sürecine girmişler. Karısını da mağdur etmemek için yönetimden çıkartmadım. Şu anda Özlem Hanım bu nedenle yönetimde duruyor. Benim ortağım değil, alacağım yok, borcum yok. Geçmişte bir vefa borcumuz oluşmuş, bir duygusal bir bağımız oluşmuş elbette ona karşı tavır almak bana yakışmaz. Ama ilişkilerimizi dondurdum."

odatv