MedyaFaresi MedyaFaresi

Genç kızın kalçasına sürtündü... Metro tacizcisi Mısırlı serbest

Üniversite öğrencisi Nalan T.’ye (21) metroda sürtünerek cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Mısırlı Salem B., 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eklenme: 14 Kasım 2017 09:54 - Güncelleme: 14 Kasım 2017 09:57

Üniversite öğrencisi Nalan T.’ye (21) metroda sürtünerek cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Mısırlı Salem B., 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda, üniversite öğrencisi olan Nalan T., evine gitmek için metroya bindi.

İddiaya göre, çok dolu olmayan metroda ayakta bekleyen genç kız kapının yanında dururken bir anda kalçasında bir şey hissetti. Hemen arkasını dönen Nalan T. şüpheliyi fark etti. Şüpheliye bağırması üzerine yabancı olduğunu anlayan Nalan T., olayı güvenlikçilere anlatarak şüpheliden şikayetçi oldu. Yapılan şikayet üzerine savcılık soruşturma başlattı. 

“Mahkemede ifade veren Salem B., “Arkamdan biri itince şikayetçinin üzerine doğru düştüm. Özür diledim. Kesinlikle kasıtlı bir şey yapmış değilim. Kalabalıktı, yanlış anlaşıldı. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi. Şikayetçi Nalan T., ise metroda oturma yerlerinin dolu olduğunu ve ayakta birkaç kişinin bulunduğunu,  şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme, Salem B.’yi sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı suçundan ilk olarak 2 yıl hapis cezasına çarptı. Cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkisini dikkate alan mahkeme cezayı 1 yıl 8 aya indirerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.