Abone Ol

Metin Feyzioğlu A Haber'de çoklu baroyu savundu: Devrim niteliğinde

Çoklu baro düzenlemesine karşı olan baroların eleştiri odağındaki isim Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Çoklu baro düzenlemesi devrim niteliğinde. İstanbul, Ankara ve İzmir’in vesayetine son verilmiş, Barolar Birliği 1969’daki kuruluş ruhuna kavuşmuştur" dedi.

Metin Feyzioğlu A Haber'de çoklu baroyu savundu: Devrim niteliğinde

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, A Haber'de yayınlanan 'Memleket Meselesi' adlı programa konuk oldu.

Proramda, yürürlüğe giren çoklu baro düzenlemesiyle ile ilgili konuşan Feyzioğlu, düzenlemenin devrim niteliğinde olduğunu belirterek, "Bu kısım gözden kaçırılıyor. Bunun kasten yapıldığını düşünüyorum. Şimdi bu kasten gözden kaçırmaya bir son vereceğiz. Türkiye Barolar Birliği, geçen 51 yılda Türkiye'deki baroların birliği olmaktan çıkmış. İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in dilediğini yaptığı bir hale dönüşmüştü" dedi.

Düzenlemeyle vesayete son verildiğini anlatan Feyzioğlu, "Kanunun devrim niteliğindeki kısmı İstanbul, Ankara ve İzmir’in tahakkümüne, vesayetine son verilmiş, Barolar Birliği 1969’daki kuruluş ruhuna kavuşturmasıdır" ifadelerini kullandı.

İşte o video...

"Çoklu baroya dün de karşıydık, bugün de karşıyız" demişti

Feyzioğlu, daha önce de katıldığı bir televizyon programında, "Çoklu baroya karşıyız. Dün de karşıydık bugün de karşıyız" ifadelerini kullanmıştı.