Abone Ol

Meteorolojiden son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için yeni bir yağışlı ve soğuk hava uyarısı yaptı.

Meteorolojiden son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halen yurtta etkili olan soğuk ve yağışlı havanın yarın Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edeceğinin beklendiği kaydedildi. Ancak, yurdun Güneybatı kesimlerinin bugün öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelecek ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin belirtildiği açıklamada, Kıyı Ege’nin yağmurlu, İç Ege ile Göller yöresinin karla karışık yağmur vekar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği vurgulandı.

21 Ocak Perşembe günü Güneybatıdan itibaren yurdu etkileyen yağışlı sistemin Ege, Marmara’nın Güneydoğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yağışlara neden olması beklendiği aktarıldı. Yağışların Muğla ve Antalya illerinde kuvvetli olmak üzere kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde yağmur, Marmara’nın güneydoğusunda karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olmasının beklendiği kaydedildi.

CUMA GÜNÜ İSTANBUL'A KAR GELİYOR

22 Ocak Cuma günü mevcut yağışlı hava üzerine yurdu Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edildiğinin vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:

“Cuma günü Marmara’nın Doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Soğuk ve genellikle kar yağışlı bu sistemin hafta sonunda da yurdumuzun kıyı Ege ile Marmara’nın batısı dışında tamamında etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Yarın ve Perşembe günü batı bölgelerimizden başlayarak artacak olan hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren hafta sonunda tekrar azalacağı bekleniyor.”